Previous
Next
Previous
Next

Sklep inny niż pozostałe – ruszyło Radiowe Dzieło Miłosierdzia

sklepRDMW tym sklepie walutą jest miłosierdzie. Coraz więcej instytucji deklaruje pomoc w rozpowszechnianiu bonów dla najuboższych, za które w Radiowym Dziele Miłosierdzia będą oni otrzymywać produkty spożywcze. Sklep o takiej nazwie został uroczyście otwarty w Tarnowie. To inicjatywa diecezjalnej rozgłośni Radia RDN Małopolska i Nowy Sącz.
– To pionierska inicjatywa charytatywna tego rodzaju w mieście – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż, który błogosławił przedsięwzięciu.
– To miejsce z poszanowaniem wszelkiej godności. Sklep, czyli przychodzę i kupuję za talony, a walutą jest miłosierdzie. Myślę, że osoby potrzebujące, dobrze to spożytkują a cały ten system przyniesie efekty, o których tu mówiliśmy – dodał Biskup Tarnowski.
Za bony będzie można otrzymać konkretny towar – mówi dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Jacek Miszczak.
– To nie jest tak, że ktoś zobaczy napis na witrynie sklepu, wejdzie i poprosi o dany produkt, trzeba będzie mieć z sobą specjalny bon. Chcemy bowiem, żeby pomoc trafiała we właściwe ręce, do tych, którzy naprawdę jej potrzebują. A bon może mieć każdy z nas w kieszeni i ofiarować dowolnie wybranej osobie. To rodzaj miłosierdzia, które z radia idzie dalej, na całe miasto. Bo każdy może być miłosierny – dodaje.
Tymczasem coraz więcej instytucji deklaruje pomoc w rozpowszechnianiu bonów dla najuboższych, za które w Radiowym Dziele Miłosierdzia będą oni otrzymywać produkty spożywcze. Jest szansa, że lokalne samorządy wspomogą inicjatywę poprzez zakup bonów spożywczych, które osoby potrzebujące będą realizowały w radiowej placówce przy ul. Urszulańskiej w Tarnowie. Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł chętnie skorzysta z takiej możliwości, by wspomóc potrzebujących na swoim terenie.
– Podoba mi się ta inicjatywa, część pieniędzy z budżetu gminy przeznaczamy na pomoc najuboższym. Teraz dając im bony na towar spożywczy, mamy większą pewność, że pomoc zostanie właściwie wykorzystana – dodaje.
Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela proponuje, by w rozpowszechnianiu towarów wykorzystać wolontariuszy.
– Uważam, że np. w okresie przedświątecznym, wolontariusze mogliby docierać z pomocą do chorych, starszych czy samotnych, przekazując im przygotowane paczki – mówi Prezydent Ciepiela.
Przygotowania do uruchomienia Radiowego Dzieła Miłosierdzia trwały kilka
miesięcy. Magdalena Iwaniec, która stanęła za ladą sklepu, podejmuje wyzwanie z przekonaniem, że się uda.
– Pracujemy już od dwóch tygodni, przygotowywaliśmy pomieszczenie, zamawialiśmy towar i rozmawialiśmy o tym, jak najlepiej pomóc potrzebującym. Jestem pełna zapału do tej pracy – opowiada.
Dodajmy, że Radiowe Dzieło Miłosierdzia mieści się w kamienicy przy ul. Urszulańskiej naprzeciw kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie. RDM będzie czynne codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 15.00. Bony, za które będzie można nabywać towar, będą dostępne w siedzibie radia przy ul. Bema 14, a także parafiach oraz w samym sklepie.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.