Previous
Next
Previous
Next

Szkolenie antyterrorystyczne dla pracowników oświaty z terenu Dębicy

DSC08916580 nauczycieli i 270 pracowników obsługi i administracji dębickich placówek oświatowych zostanie przeszkolonych w ramach narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2018. W maju br. szkolenie takie odbyli dyrektorzy dębickich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, aktualnie rozpoczęły się szkolenia dla pozostałych pracowników wspomnianych placówek, które potrwają co najmniej do końca br. Szkolenie prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Pierwsze z nich odbyło się 5 października w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy.
DSC08918Policjanci dębickiej komendy rozpoczęli kolejną turę szkoleń antyterrorystycznych  adresowanych do pracowników placówek oświatowych działających na terenie Dębicy. Podczas szkolenia, które odbyło się w Urzędzie Miejskim  oficer prasowy KPP w Dębicy  mł. asp. Jacek Bator oraz ASP. Sztab. Tomasz Totko przedstawili prezentację która wskazywała jak nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły, przedszkola, biblioteki czy żłobka powinni zachować się w chwili zagrożenia. Przykładowy, niezwykle sugestywny, zaprezentowany podczas szkolenia  film dotyczył wtargnięcia do szkoły napastników z bronią palną. Obraz tej sytuacji podpowiadał, jak zminimalizować zagrożenie. Podczas spotkania omówione zostały DSC08919schematy postępowań podczas podobnego zdarzenia.  Policjanci prowadzący szkolenie zwrócili uwagę na wykazanie czujności i zwrócenie uwagi na osoby przejawiające niepokojące zachowania. Celem przeprowadzonego szkolenia jest poprawa bezpieczeństwa w szkołach w szczególności  poprzez przekazanie nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji niezbędnej w tym temacie wiedzy.
 
 
DSC08935
DSC08925 DSC08928 DSC08926DSC08937

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.