Previous
Next
Previous
Next

VII Wojewódzki Rajd Pieszy „BRACIEJOWA 2016”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

18 października 2016 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz siódmy, rajd pieszy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym  z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia rajdu dokonały panie: Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz pani Marta Biłas – dyrektor ZSS w Dębicy. Wśród przybyłych 45 uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Mrowli, Ropczyc, Frysztaka, Strzyżowa i Dębicy.
Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Braciejową, Berdech i kończyła się w Głobikowej.
We wspólnym marszu, podobnie jak rok temu, uczestniczyli sponsorzy Rajdu:  Barbara Bandzyra,  Agnieszka Krzemień,  Agnieszka Mika i Zbigniew Bandzyra, którzy po przejściu trasy zostali odznaczeni orderami „Przyjaciel Szkoły”. Pomysłodawcą rajdu była pani Danuta Wadas, a nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS w Dębicy: Barbara Kołodziej, Joanna Janiec, Marta Reguła i Łukasz Drąg.
Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu osób: Romana Bukowskiego właściciela Piekarni „Bukowski” w Dębicy, Janusza Wiktora właściciela Cukierni „Wiktor” w Dębicy, Barbary i Zbigniewa Bandzyra, Agnieszki Krzemień, Agnieszki Mika, Bernadety Mika współwłaścicielka Sklepu Miko w Pustyni, Mateusza Niwy, Jadwigi Parys, a także związku zawodowego NSZZ „Solidarność” przy Firmie Oponiarskiej w Dębicy. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.