Previous
Next
Previous
Next

33- latka z gminy Dębica pędziła ponad „setką” w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy.

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące. Powodem utraty uprawnień było nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Skontrolowani kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.  33 – latka z gminy Dębica jechała ponad 100 km/h. 

W piątek podczas pomiaru prędkości w Ostrowie i Woli Ocieckiej, kolejni kierowcy stracili prawa jazdy podczas kontroli drogowych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z ropczyckiej drogówki.
W dwóch przypadkach przyczyną utraty uprawnień była nadmierna prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący samochodem osobowym marki Acura, 42-letni mieszkaniec Mielca, jechał 104 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, zaś kierująca jaguarem, 33-letnia mieszkanka gminy Dębica, jechała z prędkością 108 km/h. Kierowcy stracili prawa jezdy na trzy miesiące.
W Ostrowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Dacia. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 27-letnia mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego kieruje pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.
Policjanci przypominają, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.