Previous
Next
Previous
Next

Areszt dla sprawcy rozboju

303-117731Dębiccy policjanci w piątek 11 listopada zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Poszkodowany mieszkaniec Dębicy stracił telefon, zegarek oraz pieniądze. W poniedziałek jeden z zatrzymanych trafił do aresztu na dwa miesiące.

Do zdarzenia doszło w piątek 11 listopada. Z ustaleń policjantów wynika, że poszkodowany gościł u siebie w mieszkaniu dwóch mężczyzn. Wieczorem mężczyźni pobili gospodarza i zabrali mu telefon, zegarek oraz kilkadziesiąt złotych. Poszkodowany, 57-letni mieszkaniec Dębicy poinformował o fakcie policjantów.

Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. Okazali się nimi 33 i 45-letni mieszkańcy Dębicy. Następnego dnia zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Starszy z nich przyznał się do udziału w zdarzeniu i złożył wyjaśnienia. Natomiast 33-latek, jak wynika z ustaleń prowodyr zdarzenia nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Na wniosek dębickiej prokuratury 14 listopada sąd rejonowy w Dębicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 2 miesięcy wobec 33-latka. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Pod prokuratorskim nadzorem postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.