Previous
Next
Previous
Next

Dzień pracownika socjalnego

Dzien-04W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy odbyło się spotkanie pracowników z władzami miasta w związku z przypadającym na 21 listopada Dniu Pracownika Socjalnego. Włodarzy miasta Dębicy reprezentowali: Mariusz Szewczyk, burmistrz miasta, Ryszard Pękala, przewodniczący Rady Miejskiej i Kazimierz Sak, przewodniczący Komisji Rodziny i Polityki Społecznej RM. Obecne też były Marta Skórska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Monika Skowron, kierownik Centrum Integracji Społecznej.

Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przypomniała zebranym genezę święta pracowników socjalnych. – Dzień ten został wprowadzony jako nasze święto ustawą o pomocy społecznej w 1996 roku. Dlaczego 21 listopada? Tego dnia w 1989 roku w miejscowości Charzykowy w Borach Tucholskich odbyło się pierwsze historyczne spotkanie pracowników ówczesnej pomocy społecznej z Jackiem Kuroniem i Joanną Staręgą-Piasek. Podczas tego spotkania stwierdzono, że w nowej sytuacji społecznej, w okresie transformacji – pomoc społeczna, to nie tylko wspieranie słabych, chorych i niepełnosprawnych, to również pomoc ubogim, bezrobotnym i bezdomnym. Dla uczestników tego pierwszego spotkania dzień 21 listopada urósł do rangi symbolu. Dlatego w nowelizacji ustawy o pomocy społecznej w 1996 roku, po raz pierwszy pojawił się zapis o Dniu Pracownika Socjalnego, jako święcie wszystkich polskich pracowników pomocy społecznej – wyjaśniła Małgorzata Kędzior.
Wszystkim pracownikom MOPS w Dębicy życzenia złożyli: Mariusz Szewczyk, Ryszard Pękala, Kazimierz Sak, Marta Skórska i Monika Skowron.
Burmistrz M. Szewczyk powiedział m.in: – Wiem, że ciężka praca nie zawsze spotyka się z wdzięcznością, z tym większą mocą pragnę podziękować Państwu za podejmowane wysiłki. Proszę przyjąć moje gorące życzenia, by nigdy nie zabrakło Państwu determinacji i sił w wypełnianiu misji wspierania potrzebujących.
Zastępca dyrektora MOPS Marzena Socha przekazała następnie zebranym życzenia od Elżbiety Rafalskiej, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, Marka Michalaka, rzecznika praw dziecka oraz Małgorzaty Dankowskiej, dyrektora i Jolanty Tomczyk-Fila, zastępcy dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Moniki Bernat, zastępcy dyrektora Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Mateusza Cebuli, radnego miejskiego, dzieci ze świetlic działających w strukturach Ośrodka, Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej i osób prywatnych.

Źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.