Previous
Next
Previous
Next

Koncert Cecyliański „Serduszek” z Latoszyna

IMG_4685W piękne niedzielne popołudnie 20 listopada br. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie odbył się Cecyliański Koncert w wykonaniu Scholi „Serduszka”. Blisko 40 osobowy zespół, który tworzą dzieci i młodzież z latoszyńskiej parafii zaprezentował licznie zgromadzonej publiczności bardzo różnorodny repertuar. Złożyły się na niego utwory z debiutanckiej mini-płyty pt. „Raduje się dusza ma”, która będzie od najbliższej niedzieli dostępna u opiekunów scholi po mszy św. o godz. 11.30.
Podczas koncertu swoje umiejętności zaprezentowały także solistki Kinga Kochan oraz Martyna Ciesielska, dla której występy ze Scholą Serduszka to odskocznia od zajęć na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie ta niezwykle utalentowana gitarzystka i wokalistka studiuje szlifując swoje muzyczne umiejętności
Okazję do prezentacji swojego talentu miały również młodsze chórzystki Serduszek m.in. Marlena Bysiewicz, Zuzia i Emilia Śliwa oraz nieco starsze: Karolina Skowron, Natalia Bełtek, Karolina Skiba i Kasia Szlachetka. Koncert był oklaskiwany przez licznie zgromadzoną publiczność w osobach parafian, rodziców a także gości z władz miasta m.in. pana Burmistrza Mariusza Szewczyka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Szczepana Mroczki. Po brawurowym wykonaniu pieśni „Błogosław Duszo moja Pana” stanowiącego finał występu Schola zaśpiewała jeszcze na bis tytułowy utwór z płyty „Raduje się dusza ma” i w ten sposób ten piękny występ dobiegł końca.
Już niebawem – w ostatnią niedzielę stycznia 2017 planowany jest kolejny koncert w wykonaniu Scholi, podczas którego zespół zaprezentuje Kolędy i Pastorałki.

Wcześniej dzieci i młodzież będą uczestniczyć w organizowanym przez opiekunów scholi wyjeździe na ferie zimowe. Jak dodaje jeden prowadzących Piotr Śliwa – „Nie ukrywam, że mamy nadzieję na zainteresowanie Dębiczan naszym debiutanckim wydawnictwem a ewentualne wpływy z datków od osób zainteresowanych płytą planujemy przeznaczyć właśnie na dofinansowanie organizowanego przez nas zimowego wyjazdu”
Fragment utworu Tobie Chór Aniołów 20.11.2016

Fragment utworu „Błogosław Duszo moja Pana”  20.11.2016

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.