Previous
Next
Previous
Next

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA po raz kolejny uznana za „Perłę Polskiej Gospodarki”

perlaFabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA znalazła się na wysokiej pozycji w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”, organizowanego przez anglojęzyczny miesięcznik ekonomiczny „Polish Market”, który na całym świecie na swoich łamach promuje polską gospodarkę, naukę i kulturę. Obecność firmy w zestawieniu potwierdza jej doskonałą pozycję na rynku oraz świadczy o przynależności do grona czołowych krajowych przedsiębiorstw.
Ranking „Perły Polskiej Gospodarki” tworzony w oparciu o merytoryczne kryteria i wskaźniki przedstawia dynamicznie rozwijające się rodzime firmy, które doskonale radzą sobie na gruncie polskim oraz zagranicznych rynkach. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA – wiodący producent farb i lakierów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, zajęła w tegorocznym zestawieniu wysoką 13 lokatę w kategorii Pereł Dużych, czyli firm o przychodach powyżej 100 milionów złotych, co oznacza awans o 6 pozycji w porównaniu do poprzedniej edycji rankingu.
– Tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” to dla nas duże wyróżnienie, zwłaszcza że co roku, w kolejnych edycjach rankingu, Śnieżka notuje awanse na coraz to wyższe pozycje. Nasza działalność rynkowa zawsze skupia się na konsekwentnej realizacji założeń strategicznych, a tego typu wyróżnienia bez wątpienia są dodatkową motywacją do ambitnego wyznaczania celów biznesowych – tłumaczy Witold Waśko, Wiceprezes Zarządu FFiL Śnieżka SA.
W tym roku ranking „Perły Polskiej Gospodarki” ukazał się już po raz 14 w swojej historii. Celem tworzenia zestawienia jest wyłonienie najlepszych podmiotów gospodarczych na rodzimym rynku, budujących pozytywny wizerunek Polski na arenie międzynarodowej. Wyniki opracowywane są przez naukowców z Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji, Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przedsiębiorstwa są klasyfikowane w trzech grupach: Perły Wielkie i Perły Duże – ze względu na wielkość ich przychodów rocznych z prowadzonej działalności gospodarczej oraz Perły Finansowe – kategoria dla instytucji finansowych. Pozycja na liście rankingowej zależy nie tylko od wielkości firmy mierzonej wartością przychodów ogółem, lecz także od jej efektywności, dynamiki i płynności finansowej.
FFiL Śnieżka SA to firma z ponad 30-letnią tradycją biznesową. Spółka, jako jedyna w swojej branży jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz kontrolowana przez polski kapitał. Śnieżka posiada w portfolio m.in. takie marki jak: Śnieżka, MAGNAT, Vidaron, Foveo-Tech czy Beston. Wszystkie wyroby produkowane są w oparciu o System Zapewniania Jakości ISO 9001.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.