Previous
Next
Previous
Next

Pływanie i bowling w Katowicach

DSC_91803 listopada, podczas uroczystej ceremonii z udziałem władz miasta, przedstawicieli świata nauki, sportowców i trenerów, rozpoczęły się jednocześnie dwa turnieje: VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych i V Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych! Ceremonię uświetnił śląskim akcentem Zespół Pieśni i Tańca Miedarzanie, następnie odbył się pokaz akrobatyki na szarfach Anny Filipowskiej – finalistki telewizyjnego show TVN „Mam talent”,a na koniec wspaniały i z pewnością niezapomniany koncert Zespołu FEEL. W czterodniowych zmaganiach wzięło udział 18 oddziałów z całej polski to około 300 zawodników. Celem zawodów jest popularyzacja tych dyscyplin oraz podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów. Miejsce zawodów: Bowling – Kręgielnia „Galaktyka” „Club Garage” Katowice, ul. Dąbrówki Pływanie – Pływalnia kryta AWF Katowice. Drużyna naszego oddziału podkarpackiego liczyła 14 osób z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy w zawodach wzięli udział bowling: Grzegorz Nykiel i Kamil Jurkowski a w pływaniu reprezentowali nas Joanna Klisiewicz, Sylwia Wojtuła, Mateusz Kwiatek oraz Michał Zaborowski pod opieką trenerów Urszuli Burkat oraz Marka Kramarza. W pierwszym dniu zmagań zawodnicy startowali w preliminacjach i po stworzeniu grup sprawnościowych w kolejnym dniu sportowcy rywalizowali już w finałach i tak kolejno w grze singlowej w bowlingu uzyskaliśmy G. Nykiel i K. Jurkowski IV miejsce, natomiast w grze deblowej zajęli pierwsze miejsce i tak wyczekiwany złoty medal. W pływaniu wyniki wyglądają następująco: Klisiewicz Joanna 50m grzbietem – I lokata i 25 grzbietem III miejsce, Sylwia Wojtuła 25m klasycznym II miejsce i 50 klasykiem III miejsce, Mateusz Kwiatek I miejsce na dystansie 50m Klasykiem i II lokatę na 25m klasykiem, Michał Zaborowski – 50m grzbietem II lokata i na dystansie 25m dowolnym zajął III miejsce. Na koniec wystartowały sztafety i tak na dystansie 4×25 dowolnym nasza czwórka uplasowała się na I miejscu, a druga sztafeta też na tym dystansie zajęła II pozycję.
Po wysiłku każdego dnia organizatorzy zapewniali zawodnikom atrakcje i tak w piątek odbyła się dyskoteka prowadzona przez fantastycznego dj-a , a w sobotę mogliśmy podziwiać zmagania siatkarzy z PLUS LIGII mecz GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn Koźle. 4-5 listopada zawodnicy wzięli udział w programie Olimpiad Specjalnych „ Zdrowi Sportowcy” każdy z zawodników został przebadany przez specjalistów w ramach projektu : zdrowy uśmiech, zdrowy słuch, sprawne stopy, promocja zdrowia, funfitness, sprawne ciało sprawny umysł, każdy z nich otrzymał pastę do zębów i szczoteczkę, mydełka i środki pielęgnujące oraz książeczki z przykładami ćwiczeń. W ostatni dzień zmagań – niedziela to rywalizacja sztafet na basenie gdzie uzyskaliśmy dwa medale złoty i srebrny i po tych zmaganiach nastąpiła ceremonia zamknięcia.
Zredagował Marek Kramarz

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.