Previous
Next
Previous
Next

III Wieczornica Patriotyczna w Domu Kultury w Podgrodziu

dsc_48611Już po raz trzeci w Domu Kultury w Podgrodziu odbyła się Wieczornica Patriotyczna poświęcona 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Podczas uroczystości, której inicjatorką była Małgorzata Pikul – Burdzy, instruktorka w CKIB piękne wystąpiły dzieci z grupy artystycznej działąjącej przy  gimnazjum w Podgrodziu  oraz grupy taneczne Zespołu Pieśni i Tańca Podgrodzianie i Mali Podgrodzianie.

Młodzież przygotowana do występu przez dyrektor Barbarę Szczerbińską zaprezentowała historię narodu polskiego w trudnym dla niego okresie zaborów. Uczniowie wystąpili m.in. przedstawiając wybrane fragmenty utworów Juliusza Słowackiego, Cypriana Norwida i pochodzącego z Podgrodzia poety Janusza Pyzińskiego pokazali, że wolność nie jest nigdy dana raz na zawsze. Następnie na scenie zaprezentowały się grupy taneczne Zespołu Pieśni i Tańca Podgrodzianie i Mali Podgrodzianie. Całość przeplatana pieśniami żołnierskimi i patriotycznymi w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Podgrodzianie. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał Marek Orloł.

„Święto Niepodległości to jedno z najpiękniejszych świąt, które obfituje w patriotyczne pieśni i symbole narodowe.  Ważne, aby w tym dniu Polacy wspominali tych, którzy w największym stopniu przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości” – mówi  pomysłodawczyni wieczornicy  Małgorzata Pikul-Burdzy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.