Previous
Next
Previous
Next

SCHODZĄ Z KANAPY I… PORUSZAJĄ DUSZE!

RD_tlo2Rusz duszę! – pod taką nazwą rozpoczyna swoją działalność Dzieło Powołań Diecezji Tarnowskiej w nowym roku formacyjnym. Celem dzieła jest zmiana myślenia ludzi na temat powołania, poprzez przybliżanie różnorakich jego aspektów i ukazanie powołania, jako marzenia Boga, wobec konkretnego człowieka. Będzie dużo o powołaniu – być może dla wielu – z całkiem innej, nowej perspektywy.
Każdy z nas jest powołany. Problem w tym, że wielu osobom, owo powołanie kojarzy się jedynie z księżmi i zakonnicami. Bóg przede wszystkim pragnie naszego szczęścia i w tym celu powołuje nas do istnienia, wyposaża w talenty, zdolności i tym samym zaprasza nas do udziału w dziele współtworzenia świata. To, kim ktoś ma być, jaką drogą winien pójść, jaki zawód wykonywać, powinno być owocem rozpoznania tego Bożego marzenia wobec konkretnej osoby – mówią Organizatorzy.
Dzieło współtworzone jest przede wszystkim przez ludzi młodych, ale także księży, kleryków oraz siostry zakonne, stąd spektrum podejmowanych działań jest szerokie i każdy, niezależnie od stanu, może znaleźć coś dla siebie.
W ramach duszpasterstwa powołań podejmujemy równocześnie inicjatywy modlitewne, jak i dające możliwość rozwoju, poprzez spotkanie z aktualnym i żywym Słowem, zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Będą to m.in.: „Podpłomyki na śniadanie”, „Dycha dla księdza”, „Zapytaj biskupa” oraz rekolekcje dla młodych – dodaje ks. Marcin Baran, diecezjalny moderator Dzieła Powołań.
W ramach inicjatywy powstała nowa strona internetowa www.rusz-dusze.pl , Dzieło jest też obecne na portalach społecznościowych.
Od tego roku Dzieło Powołań Diecezji Tarnowskiej podlega pod Wydział Duszpasterstwa Młodzieży.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.