Previous
Next
Previous
Next

Joanna Żurek-Krupka przywrócona przez sąd do pracy. Starosta Andrzej Reguła: Jestem zaskoczony!

IMG_6585
Joanna Żurek – Krupka

Wczoraj przed Sądem Pracy w Rzeszowie odbyła się rozprawa na której zapadł wyrok nakazujący przywrócenie do pracy Joanny Żurek – Krupki, zwolnionej kilka miesięcy temu przez Andrzeja Regułę. Dziś podczas sesji Rady Powiatu starosta powiedział, że jest zaskoczony decyzją sądu i na pewno będzie apelacja.

Joanna Żurek – Krupka przez długie lata była zatrudniona jak prawnik w dębickim starostwie.  Kilka miesięcy temu została zwolniona ze starostwa, ale nie zgodziła się z tą decyzją i skierowała sprawę do Sądu Pracy.  Wczoraj sąd przychylił się do jej stanowiska i nakazał przywrócenie jej do pracy.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu starosta Andrzej Reguła nie ukrywał zaskoczenia decyzją sądu. -Wszystko zostało już pozmienianie, mamy zatrudnioną kancelarię prawną do obsługi,na pewno będziemy się odwoływać od tego wyroku  – mówił starosta.
Sytuację komentował też radny Piotr Chęciek.
-Panie starosto jak to jest. Zwalniając panią Joannę mówił, pan że będzie taniej a jest drożej. A jak teraz trzeba będzie przyjąć ją do pracy to jak to będzie wyglądać? – retorycznie pytał radny.

Wyrok nie jest prawomocny co oznacza, że istnieje możliwość odwołania się od niego. Andrzej Reguła zapowiada, że z tej możliwości skorzysta.

Joanna Żurek – Krupka jako radca prawny pracuje od 20 lat. Jest absolwentką  Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie,  filii w Rzeszowie. Od wielu lat aktywnie działa w środowisku radców prawnych pełniąc różne funkcje m.in. z-ca Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego VII kadencji KRRP (2007-2010), delegata na VIII i X Krajowy Zjazd Radców Prawnych, a  od 2010 r. do chwili obecnej jest przedstawicielem samorządu powołanym do uczestniczenia przy przeszukaniu w lokalu radcy prawnego. Od 2010 roku do dzisiaj jest członkiem Okręgowego Zespołu Wizytatorów, a od 2013 r. pełni także funkcję członka  Rady i Prezydium Rady OIRP w Krakowie IX kadencji. Od 2013 r. pełni również funkcję Skarbnika Rady oraz jest członkiem Wyższej Komisji Rewizyjnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Jest również wieloletnim opiekunem i edukatorem aplikantów radcowskich i członkiem komisji egzaminacyjnej ds. przeprowadzania egzaminu radcowskiego (prawo administracyjne). Tuż przedzwolnieniem otrzymała honorową odznakę „Zasłużony dla Samorządu Radców Prawnych” przyznawaną przez Krajową Radę Radców Prawnych w Warszawie.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.