Previous
Next
Previous
Next

Kopytka – danie za którym przepadają prawie wszyscy

KopytkaZa kopytkami przepadają chyba wszystkie dzieci i jest chyba jednym z najczęściej wspominanych smaków dzieciństwa. To proste danie z ziemniaków, mąki i jajek od lat ma rzesze wielbicieli, którzy jedzą je na różne sposoby.
-Dziś przypadł mi w udziale dyżur w kuchni i ugotowałem dla całej naszej czteroosobowej rodziny kopytka według przepisu mojej babci – pisze na swoim profilu FB Krzysztof. Zrobiłem fotkę gotowego dania i wrzuciłem je na FB z informacją dla żony i dzieci, że obiad gotowy. W ciągu kilku godzin polubiło to zdjęcie 30 osób a pod nim rozgorzała dyskusja w jakiej postaci kopytka są najlepsze.
-Ja jem kopytka z karmelem – napisała mieszkająca w Dębicy Edyta. Z nostalgię przyznała też, że nasze babcie karmiły nas jarskimi daniami i wychodziło to nam na zdrowie i było bardzo smaczne.
Jerzy z kolei uważa, że kopytka maszczone klarowanym masłem to wersja „dla kobiet”, dla prawdziwych facetów powinny być podawane z ze skwarkami i podsmażaną cebulką. Dodaje też, że kopytka powinno się jeść popijając maślankę. Taką prawdziwą.
-Ja wciąż pamiętam smak kopytek, takich prosto z wody, polanych świeżo stopionym masłem i posolonym – dodaje Krzysztof. Ale rewelacyjne były też takie, które na ciepły piecu delikatnie się przyrumieniły i miały chrupiącą skórkę.
A Wy w jaki sposób jadacie kopytka? Zapraszamy do wypowiedzi na naszym profilu FB.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.