Previous
Next
Previous
Next

Odnowiono zabytkowy park przy DK Śnieżka

14991110_735691313247769_6790970843932269037_oWykonanie nowego ogrodzenia panelowego całego terenu parku o długości 320 metrów, montaż nowych bram wjazdowych i furtek oraz budowa blisko 230 metrów alejek z kostki brukowej to główne inwestycje które w tym roku zostały wykonane przy zabytkowym parku obok Domu Kultury Śnieżka przy ul. Bojanowskiego. Realizację inwestycji, która przeprowadzona została w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego wsparła także Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka.

W parku przy Śnieżce poza wspomnianymi pracami wykonano także rondo wokół pomnika „Bohaterom Grunwaldu” oraz zamontowano małą architekturę m.in. ławki, stojak na rowery i kosze na śmieci. Całość inwestycji zamknęła się kwotą 125 tysięcy złotych.
„Park przy Domu Kultury Śnieżka zyskał całkiem nowy wygląd. Jak pokazało głosowanie w budżecie obywatelskim ta inwestycja i poprawienie estetyki tego miejsca było bardzo ważne dla mieszkańców naszego miasta. Bardzo cieszę się także, że w tą inicjatywę włączyła się nasza lokalna firma – Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, która ufundowała 8 ławek, które zostały przez „Śnieżkę” zamontowane i wymalowane” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Dzięki nowemu wyposażeniu ten zaciszny zakątek w centrum miasta stał się miejscem, gdzie można nie tylko pospacerować, ale i odpocząć.
– Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w obywatelską inicjatywę, dzięki której park został odnowiony. Aby zakupione przez nas ławki służyły przez lata dołożyliśmy starań, by nie tylko profesjonalnie je wymalować, ale także użyć produktów, które dadzą gwarancję trwałości efektu. Właśnie dlatego zastosowaliśmy wyroby wchodzącej w nasze portfolio marki Vidaron, eksperta w ochronie i dekoracji drewna – mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego FFiL Śnieżka SA.
Firma Śnieżka nie pierwszy raz włączyła się w lokalne inicjatywy organizowane na terenie miasta. Wcześniej ufundowała leżaki dla Kina Letniego w Dębicy, które przez okres wakacyjny było organizowane przy DK Śnieżka, a od wiosny br. w miejskich przedszkolach realizowała program plastyczny „Mali Projektanci”. Wsparła również akcję społeczno – edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły” skierowaną do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i jest partnerem organizowanych w Kinie Kosmos „Poranków z Tatą”.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.