Previous
Next
Previous
Next

Gmina Żyraków: Jubilaci świętowali pół wieku wspólnego życia

IMG_8413 1Pięćdziesiąt lat przeżyli ze sobą małżonkowie, którzy świętowali w gminie Żyraków złote gody. Jubileusz ślubu obchodziło 20 par. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Trójcy Świętej w Żyrakowie, potem zaproszeni goście świętowali w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie.
Wójt gminy Żyraków, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, uhonorował Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Gratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, gospodarz gminy podkreślał znaczenie dobrego przykładu, który Jubilaci dają małżeństwom z krótszym stażem. „Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze. Zapisaliście w ten sposób piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w historii naszej gminy. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw” – mówił wójt. Jaka jest recepta na długoletni związek? Państwo Barbara i Stanisław Sikorowie podkreślają: „Tolerancja i zgoda, miłość i wzajemny szacunek – gwarantują, że małżeństwo przetrwa 50 lat”.
Wieczorem w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie królowały: taniec i śpiew. Jubilaci i członkowie ich rodzin obejrzeli wzruszający występ dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie.
Uhonorowani Jubilaci to:
z Bobrowej: JANINA i JAN JANOROWIE, HELENA I JAN DRYGASIOWIE, EMILIA I ZYGMUNT PIETRZYKOWIE, ALFREDA I LEONARD GRZYBOWIE,
z Korzeniowa: STANISŁAWA I STANISŁAW BUZIAKOWIE, ZOFIA I WŁADYSŁAW CISŁOWIE,
z Mokrego: STANISŁAWA I JÓZEF SROKOWIE, JANINA I STANISŁAW FLUDEROWIE,
z Nagoszyna: STEFANIA I JÓZEF GŁOWACCY, ZOFIA I MARIAN CIEMIORKOWIE,
ze Straszęcina: JANINA I STANISŁAW REGUŁOWIE, ZOFIA I LEON NYKLOWIE,
z Woli Wielkiej: MARIA I EDWARD CHMIELOWIE, KRYSTYNA I LUDWIK TYRPINOWIE,
z Zasowa: CZESŁAWA I JÓZEF SZLACHETKOWIE, MARIA I KAZIMIERZ DERLĘGOWIE,
z Zawierzbia: ŁUCJA I KAZIMIERZ KUBKOWIE,
z Żyrakowa: BARBARA I STANISŁAW SIKOROWIE, KAZIMIERA I ZDZISŁAW KUDRONIOWIE, ALINA I STANISŁAW KNYCHOWIE.
Złotym Jubilatom życzymy trwania w miłości, którą przyrzekali sobie na ślubnym kobiercu oraz doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha brylantowych godów.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.