Previous
Next
Previous
Next

VIII Gminny Bieg Niepodległości

DSC04061W ramach obchodów upamiętniających odzyskanie przez Polskę Niepodległości,  w dniu 10 listopada w Brzeźnicy odbył się VIII Gminny Bieg Niepodległości. Jego organizatorami byli: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica,  Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Zanim nastąpiło rozpoczęcie biegu, zastępca wójta Gminy Dębica Zdzisław Siwula, dyrektor Zespołu Szkół w Brzeźnicy Stanisława Piłat, ks. Piotr Świerczek oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński  przywitali wszystkich zgromadzonych uczestników, dziękując im za tak liczne przybycie i chęć upamiętnienia obchodów związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Mimo panującego zimna w biegu wzięło udział prawie 350 uczestników z terenu Gminy Dębica i okolic w tym spora grupa z Brzostka.

Wszyscy uczestnicy startowali w 7 kategoriach wiekowych: przedszkole, zerówka, klasy I Szkół Podstawowych, klasy II-III Szkół Podstawowych, klasy IV-VI Szkół Podstawowych, klasy I-III Gimnazjum oraz dorośli wśród których swój wkład w upamiętnienie odchodów związanych z odzyskaniem niepodległości, poprzez udział w biegu wnieśli Proboszcz Parafii w Brzeźnicy ks. Mariusz Maziarka oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński. Trasa biegu prowadziła ulicami Brzeźnicy, która dla najmłodszych uczestników wynosiła 300m, a dla najstarszych blisko 2 km. Podczas Biegu Niepodległości rywalizacja staje na drugim miejscu, w tym dniu przede wszystkim liczy się idea upamiętniająca osoby, które walczyły o Niepodległość Polski oraz wspólna integracja między wszystkimi uczestnikami, którzy wzięli udział w biegu.
Dla najlepszych biegaczy organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, a spośród wszystkich uczestników biegu w danych kategoriach rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in.: karnety na basen Kompleksu Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu, plecaki, myszki komputerowe, gry łapacz, gry planszowe, zestaw do badmintona, słuchawki i wiele innych, które wręczali zastępca wójta Gminy Dębica Zdzisław Siwula, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy Stanisława Piłat oraz radny Gminy Dębica Grzegorz Pietrzyk.
Serdeczne wyrazy uznania i podziękowania za organizację Biegu Niepodległości organizatorzy skierowali do: dyrektor Stanisławy Piłat, Jarosława Kuliga – nauczyciela Wf-u, Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeżnicy oraz Straży Gminnej Gminy Dębica, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników podczas biegu oraz wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy wspierali i opiekowali się swoimi podopiecznymi.
Kategoria – Przedszkole
Dziewczynki :
Oliwia Szyczgieł
Weronika Magryta
Julia Kubik
Chłopcy :
Maciej Panek
Karol Przybycień
Milosz Kulig
Kategoria – Zerówka
Dziewczynki :
Gabrysia Ciebień
Maja Wicher
Klaudia Kulas
Chłopcy:
Krystian Klabacha
Jakub Nyznar
Maciej Socha
Kategoria – klasa I Szkoła Podstawowa
Dziewczynki :
Julia Slabicka
Milena Banaś
Amelia Banaś
Chłopcy:
Ignacy Wojtaszek
Tomasz Watorek
Tymon Zatylny
Kategoria – klasa II-III Szkoła Podstawowa
Dziewczynki :
Kasia Klabacha
Zofia Szostak
Kinga Jezuit
Chłopcy :
Kamil Surdel
Łukasz Siedlecki
Bartłomiej Mączka
Kategoria – klasa IV-VI Szkoła Podstawowa
Dziewczynki:
Gabriela Szymaszek
Magdalena Chęciek
Julia Kucia
Chłopcy:
Kacper Kędzior
Kacper Kucharski
Maciej Kura
Kategoria –I-III Gimnazjum
Dziewczęta:
Ola Szerszeń
Wiktoria Kita
Roksana Wawrzonek
Chłopcy :
Szymon Sury
Sebastian Kóbat
Artur Rutka
Kategoria – dorośli
Kobiety:
Magdalena Machaj
Marzena Szostak
Mężczyźni :
Jakub Kusowski
Bartosz Zołotar
ex aequo Piotr Wojtaszek i Piotr Dwojak

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.