Previous
Next
Previous
Next

Betlejemskie Światło Pokoju w Pilźnie

15590955_1250241775040930_5994275116787431021_oBetlejemskie Światło Pokoju dotarło do Pilzna, po tym, jak harcerze 8. Drużyny Harcerskiej ze Strzegocic i 11. DSH im. Zygmunta Pawlusa ps. “Turek” odebrali je w sobotę w Rzeszowie. W trakcie wczorajszych nabożeństw, światło zostało symbolicznie przekazane w pilźnieńskich kościołach. Natomiast dziś trafiło do burmistrz Ewy Gołębiowskiej. W przekazaniu światła poza harcerzami ze Strzegocic uczestniczyli reprezentanci innych drużyn z terenu gminy Pilzno, którzy podzielą się symbolem pokoju w poszczególnych szkołach.
Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Miasta będzie zapalone do świąt. Tegorocznej sztafecie przyświeca hasło „Odważnie twórzmy pokój”. Historia Betlejemskiego Światełka Pokoju sięga 1986 roku. Każdego roku dwoje wybranych losowo skautów odbiera Światełko z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a potem jest ono rozsyłane dalej, do wszystkich krajów, za pośrednictwem harcerzy na całym świecie. Betlejemskie Światło Pokoju powinno palić się na wigilijnym stole, niosąc dobrą nowinę, nadzieję, miłość i pokój. Ogień ma łączyć ludzi, uszczęśliwiać i ogrzewać ich w ten wyjątkowy świąteczny czas. Powinno zgasnąć w ostatnim dniu świąt i trzeba pilnować, żeby nie nastąpiło to wcześniej.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.