Previous
Next
Previous
Next

Światełko Betlejemskie trafiło do Starostwa

282-1Harcerze Hufca ZHP w Dębicy przynieśli dzisiaj (21 grudnia br.) do Starostwa Powiatowego Betlejemskie Światło Pokoju. – W tym roku niesiemy Światło z przesłaniem: „Odważnie twórzmy pokój”. Wręczamy Światełko z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności – mówił hm. Mateusz Cebula, Komendant Hufca.
Starostwo jest pierwszą instytucją w powiecie dębickim, do której trafiło Światełko od dębickich harcerzy. W najbliższych dniach zapłonie ono również w wielu innych urzędach, szkołach i przedszkolach. Płomyk zagości także na wigilijnych stołach mieszkańców.
– W imieniu Zarządu, radnych i pracowników urzędu, serdecznie dziękuję harcerzom za pamięć oraz symbol miłości i nadziei. Oby nadchodzące święta były dla nas wszystkich czasem rodzinnego ciepła i spokoju – mówił Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, który przyjął płomyk z rąk harcerzy wspólnie z panem Mateuszem Smołą, Przewodniczącym Rady Powiatu Dębickiego .
W Polsce Światełko pojawiło się po raz pierwszy w 1991 roku. Za sprawą harcerzy dociera do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a następnie do mieszkańców miast i wsi.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.