Previous
Next
Previous
Next

Budżet Miasta Dębicy na 2017 rok przyjęty jednogłośnie

DSC09056Podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie przyjęli budżet Miasta Dębicy na 2017 r. Dochody miasta na 2017 rok kształtują się na poziomie 179 milionów złotych. Wydatki wynoszą natomiast 172 miliony złotych a nadwyżka w budżecie 6.460 tysięcy złotych.

Wśród największych inwestycji, które znalazły się w przyszłorocznym budżecie są m.in. kontynuacja budowy sali gimnastycznej przy Miejskim Gimnazjum nr 2 w Dębicy (2,7 mln zł.), Akademia Zdrowia (1,5 mln zł), przebudowa ciągu ulic Piłsudskiego, Paderewskiego, Szkolnej (1,3 mln zł) oraz budowa separatora i kolektora deszczowego od ul. Skowronków do rzeki Ostrej (500 tys. zł). Inne zaplanowane na 2017 roku inwestycje obejmują także przebudowę ulicy Łąkowej (550 tys. zł.) i budowę parkingu miejskiego przy ul. Konarskiego (120 tys. zł).

W przyszłorocznym budżecie miasta uwzględnione zostały inwestycje, które realizowane będą w ramach budżetu obywatelskiego Dębicy na rok 2017, między innymi renowacja nawierzchni oraz budowa zadaszenia trybuny rodzinnej na stadionie KS Wisłoka Dębica oszacowana na 154 tys. zł. oraz miejskie boisko rekreacyjno – sportowe, którego koszt to 195 tys. zł.

Wśród innych skierowanych do realizacji zadań budżetu obywatelskiego znalazły się m.in. renowacja murawy oraz poprawa bezpieczeństwa boiska szkolnego przy Zespole Szkół Nr 1 w Dębicy (koszt   37 tys. zł.), budowa PUMPTRACK’u czyli toru rowerowo – rolkowo – deskorolkowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Parku Skarbka – Borowskiego w Dębicy (koszt 100 tys. zł.), budowa bieżni lekkoatletycznej z zeskokiem do skoku w dal wraz z ogrodzeniem piłkochwytami boiska trawiastego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy (94 tys. zł.), doposażenie szkolnych obiektów sportowych na terenie Osiedla Nr 4 Kępa – Wolica (ogrodzenie, oświetlenie) (koszt 90 tys. zł.) oraz budowa miasteczka rowerowego na terenie ogródka Jordanowskiego (koszt ponad  100 tys. zł.).

źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.