Previous
Next
Previous
Next

Małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda przekazała na licytację biżuterię

DSC080656 stycznia 2017 r. w Dębicy odbędzie się VII Międzynarodowy Noworoczny Turniej Piłkarski pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy o Puchar Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka. 8 grudnia br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Mariusza Szewczyka dotycząca organizacji tej imprezy, w której uczestniczyli przedstawiciele organizatorów turnieju: właściciel Catering Staf. B. Filipek Bogdan Filipek, Kazimierz Sak i Waldemar Puzio (MOSiR), dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Kędzior, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy Monika Rojek – Kałek, prezes Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Ad Astram” Kinga Chojecka – Krasoń, prezes Stowarzyszenia Maratończyk Dębica Waldemar Puzio, komendant OHP Dębica Agnieszka Panek.

W tegorocznej, siódmej już edycji turnieju zadeklarowało udział 10 drużyn: Wisła Kraków, Reprezentacja Śląska, Korona Kielce, Urzędu Marszałkowskiego, LKS Igloopol Dębica, Catering Staf&Team Miasto Dębica, Lechia Gdańsk, Odra Wodzisław, Sparta Praga, Dynamo Zagrzeb. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek oraz licytacji przeznaczony będzie na pomoc dla dwójki chorych osób Kordiana Malinowskiego i Marka Bębna, które wymagają długotrwałego leczenia i rehabilitacji.

Kordian Malinowski – ma 10 lat i choruje od urodzenia na czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, posiada upośledzenie w stopniu głębokim, zanik nerwu wzrokowego, zastawkowe zwężenie tętnicy płucnej i niedoczynność tarczycy. Zbiórka podczas Turnieju Noworocznego będzie prowadzona na rehabilitację Kordiana.

Marek Bęben – w latach 80-tych i 90-tych był jednym z najlepszych bramkarzy w Polsce. Grał w Zagłębiu Sosnowiec i Górniku Zabrze. Od 2011 roku, po zakończeniu kariery zajął się pracą szkoleniową. W wyniku zakrzepicy krwi stracił nogę, którą amputowano mu pod kolanem. Fundusze ze zbiórki, która zostanie przeprowadzona podczas turnieju w Dębicy będzie przeznaczona na zakup protezy i rehabilitację.

„Cieszymy się, że co roku możemy pomóc jednemu dziecku z Dębicy, dać możliwość lepszej rehabilitacji, a co najważniejsze przekazać wiarę i siłę Rodzicom do dalszej walki o zdrowie Kordiana. Pragnę w szczególności podziękować wszystkim osobom, instytucjom, które zaangażowały się w organizację turnieju, bo wiem z własnego doświadczenia ile czasu i wysiłku potrzeba, aby wszystko zorganizować. Nie zapominamy również o darczyńcach, którzy przekazują nam swoje pamiątki, gadżety na licytację, ale również fundusze, które z pewnością wspomogą Kordiana Malinowskiego i Marka Bębna” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Podczas turnieju, który odbędzie się  6 stycznia 2017 r. w Domu Sportu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sportowej 26,  będzie możliwość zakupu cegiełek o nominałach 10 zł, 20 zł i 50 zł lub wpłaty dowolnej kwoty na wskazany  numer konta z przeznaczeniem na leczenie Kordiana i Marka.

W programie przewidziano m.in. rozgrywki sportowe, występy artystyczne, animacje czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, występ zespołu Soul Dance, licytacje.
O godzinie 15.00 rozpocznie się szczególna licytacja biżuterii ofiarowanej przez Panią Prezydentową RP Agatę Kornhauser – Dudę.

Obecność na turnieju potwierdził  także Święty Mikołaj, który dla każdego dziecka będzie miał przygotowany prezent.

PROGRAM TURNIEJU

13.30  Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
13:45 Występ Soul Dance
14.00  Mecz Pokazowy reprezentacji Gwiazdy  – Samorządowcy
14.45 Występ zespołu Soul Dance
15.00  Uroczyste otwarcie Turnieju przez Burmistrza Miasta Dębica.
Prezentacja uczestniczących drużyn turnieju
Rozpoczęcie licytacji, w tym  licytacji biżuterii ofiarowanej przez Panią Prezydentową RP.
15.30Mecze w grupach
19.00 Mecze finałowe, licytacje
20:00 Uroczyste zakończenie turnieju, wręczenie pucharów i okolicznościowych pamiątek

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.