Previous
Next
Previous
Next

„Muzyka kameralna przez epoki” – koncert promujący artystów związanych z miastem Dębica

szkola_muzyczna_plakat_trio8 grudnia w koncercie wystąpi L’estate Trio –  zespół kameralny, w którego skład wchodzą artystki pochodzące z Dębicy: flecistka Helena Lis – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Conservatorio Superior de Música Óscar Esplá w Alicante, obecnie nauczycielka Szkoły Muzycznej II stopnia w Dębicy oraz skrzypaczka Jadwiga Bialic – absolwentka PSM I stopnia w Dębicy oraz Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie skrzypaczka orkiestry Filharmonii Krakowskiej a także Arkadiusz Bialic – wybitny polski organista, laureat międzynarodowych konkursów, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, który specjalizuje się również w grze na instrumentach dawnych.

„W ramach koncertu zaprezentowane zostaną utwory muzyki klasycznej w kameralnej odsłonie. Celem koncertu jest zarówno prezentacja literatury muzycznej na najwyższym poziomie artystycznym – od mistrzów baroku, poprzez klasycyzm i romantyzm aż do muzyki filmowej, jak również zaprezentowanie dębickiej publiczności rzadko spotykanego instrumentarium jakim jest m.in. wirginał i fisharmonia, co niezwykle wzbogaci ofertę kulturalną naszego miasta” – mówi Ewa Trojan, zastępca dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia wDębicy. 

Koncert skierowany jest do melomanów z Dębicy, także dzieci i młodzieży kształcących się artystycznie. Jego celem jest popularyzowanie muzyki klasycznej, zwiększenie znajomości stylów muzycznych i dawnych instrumentów. Atrakcyjnie skonstruowany program  podczas którego zostaną zaprezentowane zarówno mało znane utwory dawnych kompozytorów jak i popularne utwory muzyki filmowej, powinien przyciągnąć słuchaczy, rozbudzić zainteresowanie muzyką klasyczną, a także zachęcić do muzykowania w domu.

„Poprzez koncert muzyki kameralnej chcemy zwiększyć zapotrzebowanie na wydarzenia kulturalne związane z kulturą wysoką. Kontakt z muzyką na żywo, oprócz dobroczynnego wpływu na rozwój i jakość życia człowieka, integruje także społeczność lokalną i promuje pozytywne wartości” – dodaje Ewa Trojan.

 
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.