Previous
Next
Previous
Next

Na Nowy Rok „Aktualności” TVP3 Rzeszów w nowej odsłonie

Aktualności TVP3 Rzeszów1 stycznia 2017 roku widzów „Aktualności” Telewizji Rzeszów czeka niespodzianka. Prowadzący główny program informacyjny stacji przywita się z odmienionego, nowocześnie urządzonego studia. Zmieni się także czołówka dziennika. Zaplanowano również zmiany merytoryczne programu. „Aktualności” Telewizji Rzeszów będą jeszcze bliżej ludzi i ich problemów.

Zmiany dotyczą nie tylko „Aktualności”. Pojawią się także nowe oprawy graficzne pozostałych audycji informacyjnych TVP3 Rzeszów – m.in. wiadomości sportowych oraz prognozy pogody.

Nad nową wizualizacją „Aktualności” pracowaliśmy od dłuższego czasu. Po wielkim sukcesie naszego programu, którym była główna nagroda Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej 2016, doszliśmy do wniosku, że zasługuje on na lepszą i nowocześniejszą oprawę. Tworząc nowy wizerunek współpracowaliśmy ze specjalistami, którzy pomogli nam połączyć nowoczesność z funkcjonalnością. Mamy nadzieję, że nowa scenografia i grafika szybko zyska aprobatę widzów i stanie się wizytówką stacji – mówi Józef Matusz dyrektor – redaktor naczelny TVP3 Rzeszów.

Szczegóły nowej scenografii zdradza Ilona Małek kierowniczka Sekcji Audycji Informacyjnych TVP3 Rzeszów:

Dla lepszych efektów wizualnych wprowadzamy ścianę monitorów. Zza pleców prezentera zniknie charakterystyczny rzut na centrum Rzeszowa, który zastąpi nowoczesna grafika. Ale zmiany dotyczą nie tylko scenografii i oprawy graficznej. Liczne telefony i listy od widzów uświadomiły nam, jak wiele jest spraw wymagających nagłośnienia. W nowym roku chcemy odpowiedzieć na jeszcze więcej apeli o pomoc w rozwiązaniu trudnych sytuacji naszych widzów, dlatego wprowadzamy drugi blok interwencyjny. Nasi reporterzy pokazywać będą sprawy zgłaszane przez mieszkańców Podkarpacia nie raz, a dwa razy w tygodniu. Już dziś czekamy na kolejne sygnały.

Aktualności” z Podkarpacia nadawane są codziennie o 7.00, 18.30, 20:00 i 21:30. Od ponad 20 lat są sztandarowym programem stacji. I choć zmieniały się godziny emisji i kanały, w których je pokazywano, zawsze cieszyły się dużą oglądalnością. Z badań telemetrycznych wynika, że każdego dnia śledzi je ponad 100 tys. osób. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. W 2016 roku podczas odbywającego się w Łodzi 23. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej „Aktualności” Telewizji Rzeszów otrzymały z rąk prezesa Jacka Kurskiego Grand Prix w kategorii „Najlepszy program informacyjny”. Rzeszowski dziennik okazał się najlepszy spośród wszystkich 16 programów przygotowywanych przez ośrodki regionalne TVP.

źródło: TVP Rzeszów

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.