Previous
Next
Previous
Next

Kolędowali z „Morsami”

koledowanie_1010 stycznia Dom Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przy ulicy Rzeszowskiej rozbrzmiewał kolędami i ludowymi piosenkami.

Już po raz 5. w okresie Bożego Narodzenia odwiedził seniorów z Domu Seniora Zespół Ludowy „Morsy”. Razem z nimi kolędy śpiewali także zaproszeni goście: Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy i jego zastępca Wojciech Iwasieczko, Kazimierz Sak, przewodniczący komisji rodziny Rady Miejskiej, Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Marzena Socha, jej zastępca.

Podczas spotkania przedstawiono zebranym bardzo ciekawą historię i tradycję polskich kolęd. Okres kolędowania kończy się 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego zwanego w polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Jest to jedno z najstarszych świąt w kościele kończące okres Bożego Narodzenia. W kościołach rozbiera się tego dnia żłóbki, a w domach choinki, przestaje się śpiewać kolędy, kończy się okres wizyt duszpasterskich w domach.

Seniorzy bardzo chętnie śpiewali kolędy i piosenki ludowe razem z zespołem „Morsy” Sylwii Murdza-Chrobak. Wspólne śpiewanie, słodki poczęstunek i rozmowy sprawiły wszystkim wiele radości.

źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.