Koncert Noworoczny w Pustkowie Osiedlu

DSC_8775W niedzielę 22 stycznia 2017 r. od godz. 18.00 Kościół Parafialny w Pustkowie-Osiedlu p.w. Stanisława Biskupa Męczennika rozbrzmiewał niezwykłymi jak na to miejsce dźwiękami. To niecodzienne muzyczne widowisko zostało przygotowane przez Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta – Gmina Dębica” oraz przez Chór Parafialny działający przy Parafii w Pustkowie-Osiedlu. Na początku Przewodniczący Rady Gminy Dębica pan Piotr Żybura powitał zgromadzonych gości. Następnie prowadząca Pani Dorota Bielatowicz zaprosiła wszystkich do wysłuchania koncertu.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd i pastorałek oraz utworów muzyki klasycznej i współczesnej w nowych, specjalnie na tą okazję przygotowanych aranżacjach.   W wykonaniu Chóru Parafialnego mieliśmy okazję wysłuchać kolęd:„GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI”, „MIZERNA CICHA”, „NAD BETLEJEM W CIEMNĄ NOC”, „NIE MASZ CI NIE MASZ NAD TĘ GWIAZDECZKĘ”, „CZTERY LATA ZAWSZEM PASAŁ”, „BRACIA PATRZCIE JENO”. Chórem dyrygował pan Józef Skitał, który  przygotował również solistkę Marię Barnaś. Zaprezentowała ona współczesne ballady : „CIEMNA NOCY, NIEPOJĘTA” oraz „MARIO, CZY JUŻ WIESZ”.  NatomiastOrkiestra Dęta Gminy Dębica pod batutą Łukasza Chorążaka zaprezentowała marsz „ALTE KAMERADEN”, suitę „THE MAGIC OF MOZART”, samba „COPACABANA”. Ponadto orkiestra towarzyszyła solistom Pani Agnieszce Pyzińskiej w aranżacji „KILLING ME SOFTLY” oraz „WHITE CHRISTMAS”, Panu Marcinowi Kisielowi w utworze „HOW DEEP IS YOUR LOVE” oraz Norbertowi Jedlińskiemu który zaśpiewał utwór „ZACZNIJ OD BACHA”. Rzęsiste brawa otrzymał koncertmistrz pan Erwin Żebro po brawurowej solówce przeboju z repertuaru Franka Sinatry –  „MY WAY”.

Po występach głos zabrali: Proboszcz ks. Roman Woźny oraz Przewodniczący Rady Gminy pan Piotr Zybura dziękując i gratulując wykonawcom oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się  do powstania i przebiegu tej uczty muzycznej. Koncert zwieńczył wspólny finał słuchaczy  i wykonawców – czyli tradycyjne „PODNIEŚ RĘKĘ , BOŻE DZIECIĘ”  …

Źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.