Previous
Next
Previous
Next

Na targowisku założyli specjalną siatkę przeciwko ptakom

15941785_10206504772252973_473122626_nNa miejskim targowisku przy ul. Kraszewskiego pod zadaszeniem placu targowego założona została specjalna siatka ochronna przeciwko ptakom. O takie rozwiązanie wnioskowali handlowcy mający swoje stoiska na tym placu. Na problem wlatujących pod zadaszenie ptaków zwracali uwagę także kupujący. Montaż siatki zabezpieczającej  przez firmę Linarem z Krakowa miał miejsce pod koniec ubiegłego roku. Dzięki zamontowanej siatce zmniejszy się także uciążliwość sprzątania placu targowego.

„Od dawna mieszkańcy skarżyli się na uciążliwość związaną z ptakami,  głównie gołębiami. Zadaszenie targowiska miejskiego jest miejscem idealnym do przesiadywania dla ptaków, niestety mieliśmy sporo skarg z tego tytułu. Starając się w jak najlepszy sposób zapewnić miejsce i dobre warunki zarówno dla kupujących jak i sprzedających postanowiliśmy zamontować siatkę zabezpieczającą. Wcześniej próbowaliśmy innych metod, chociażby takich jak odstraszacze, które niestety nie przyniosły oczekiwanego efektu. Koszt montażu jest stosunkowo niewielki” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.