Previous
Next
Previous
Next

Pomoc zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas

467525768Już kolejny rok uczniowie Zespołu Szkół w Latoszynie wraz z katechetką Panią Barbarą Polniaszek opiekunem Szkolnego Koła Caritas w okresie przedświątecznym przygotowują drobne upominki oraz kartki świąteczne. Własnoręcznie wykonane kartki, stroiki, pierniki czy też inne upominki zanoszą do chorych z terenu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. To już zwyczaj długoletni, który cieszy zarówno młodych przygotowujących te upominki jak też chorych do których wędrują. Chorym zanoszą upominki, aby chociaż w części pomóc im w trudnym czasie choroby. Zanosili nie tylko upominki, ale przede wszystkim dobre słowo i swój czas. W tym roku także ks. Proboszcz parafii do upominków dołożył modlitewniki.
Młodzi poszli z wizytą do chorych także po to, by uświadomić sobie, że życie to także choroby, cierpienie. By uwrażliwić swoje serca na potrzeby chorych i wymagających wsparcia.
To nie jedyna forma pomocy zorganizowana przez SKC w Latoszynie. Zorganizowano także zbiórkę pomocy dla potrzebujących na Ukrainie. O tym jak bardzo tej pomocy potrzebują, nasi uczniowie wiedzą od ks. Marcina Płanety, który drugi rok pracuje w naszej parafii, a wcześniej przez kilka lat pracował właśnie w Bałcie na Ukrainie. Tam właśnie jako proboszcz i dziekan posługiwał. Znając ich, wiedział co możemy przekazać, czym sprawić radość. Prezenty zbierano przez okres Adwentu. W wyniku zbiórki udało się zebrać środki czystości, przybory szkolne, artykuły spożywcze i biurowe, słodycze, zabawki i artykuły szkolne. Prezenty trafią do najbardziej potrzebujących. Dzieci chętnie włączyły się w akcję. A świadczy o tym liczba zebranych przez uczniów prezentów.  Zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym przez księdza pracującego na Ukrainie z którym wcześniej pracował ks. Marcin.
Źródło:UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.