Ponad 150 mln zł dotacji z RPO na projekt, którego partnerem jest Powiat Dębicki

powiat dębickiWynikiem pozytywnym zakończyła się merytoryczna weryfikacja dokumentacji inicjującej realizację projektu: Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP). Wniosek został wybrany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Powiat Dębicki będzie realizował projekt wspólnie z 17 innymi powiatami, czterema miastami oraz Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie, który jest liderem PSIP. Całkowita kwota dofinansowania przekracza 150 mln zł.
Projekt otrzymał najwyższą liczbę punktów i zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. PSIP przewidziano do realizacji w ramach II osi priorytetowej „Cyfrowe Podkarpackie”, działanie 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e-usług Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. – We wcześniejszym rozdaniu środków z tego programu uzyskaliśmy blisko 700 tysięcy złotych na cyfryzację Starostwa. Tym razem, na zadania w ramach PSIP, Powiatowi przypadło do wykorzystania ponad 10 milionów złotych – informuje Piotr Król, Dyrektor Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Zamówień Publicznych.
Celem PSIP jest zapewnienie skutecznego sposobu dostępu obywateli do informacji sektora publicznego oraz umożliwienie im komunikowania się z sektorem publicznym przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych. Także podniesienie efektywności działania administracji samorządowej.
Sam PSIP to rozbudowany system oparty na dwóch poziomach architektury serwerowej: powiatowym i wojewódzkim, przeznaczony dla wielu klientów. Najważniejszym zadaniem PSIP jest utworzenie e-usług danych przestrzennych (większość dokumentów oraz e-usług opiera się o dane z ewidencji gruntów i budynków), które będą przydatne i dostępne zarówno dla interesanta (mieszkańca, inwestora, geodety), jak i dla pracownika administracji publicznej.
Plan projektu PSIP dla Powiatu Dębickiego do końca 2018 roku opiewa na łączną kwotę 10 443 910 zł i obejmuje:
•    sprzęt, w tym w szczególności serwery, oprogramowania, systemy, komputery, plotery, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, sieci, zasilacze, przełączniki,
•    systemy i prace geodezyjne,
•    budowę portalu regionalnego,
•    instruktaż stanowiskowy,
•    zarządzanie projektem.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.