Previous
Next
Previous
Next

Pożar w dawnym hotelu robotniczym przy ul. Kwiatkowskiego w Dębicy. Ewakuowano 50 osób.

15871451_1640102942667286_4123741982068379169_n1 stycznia 2017 roku tuż po północy w jednym z mieszkań dawnego hotelu robotniczego Wisłoki przy ul. Kwiatkowskiego wybuchł pożar. Z budynku zostało ewakuowanych ok. 50 osób, dla których straż pożarna rozstawiła specjalny ogrzewany namiot. Trzy osoby z objawami podtrucia zostały przewiezione do szpitala, ale w toku dalszych działań okazało się, że nie wymagają dłuższej hospitalizacji. Cały budynek był mocno zadymiony, dlatego strażacy musieli  pracować w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej, policja i zespoły pogotowia ratunkowego.

Na miejscu zdarzenia pracuje ekipa śledcza i ekspert do spraw pożarnictwa, który ma zbadać przyczyny pożaru. Po ewakuacji blisko 50 osób znalazło schronienie w rozstawionym przez straż ogrzewanym namiocie, a następnie część z nich została przewieziona do hali Domu Sportu, część do Ośrodka Interwencji Kryzysowej,  a część znalazła schronienie u rodzin. Nie wiadomo kiedy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań ponieważ nadzór budowlany wydał decyzję o tymczasowym niedopuszczeniu do użytkowania całego budynku. Burmistrz Mariusz Szewczyk poinformował, że dla wszystkich poszkodowanych zostaną zorganizowane lokale zastępcze. W tej sprawie 1 stycznia w południe w Urzędzie Miejskim  zebrała się Miejska Komisja Mieszkaniowa.


fot. profil FB OSP Pustynia
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.