Previous
Next
Previous
Next

WOŚP w STOBIERNEJ

DSC0440315 stycznia 2017 r. o godz. 14.00 rozpoczął się XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół w Stobiernej, uczniowie zaśpiewali kolędy i pastorałki, czym wprowadzili gości w świąteczną atmosferę. Między występami odbywały się licytacje gadżetów. Kwota, jaką udało się zebrać w gotówce to 4 600zł. Okrasą całej imprezy była licytacja ufundowanych przez Ruch Integracji Społecznej gadżetów: tortu WOŚP, którego kwota osiągnęła 500 zł wylicytowany przez Radnego Powiatowego Andrzeja Trzeciaka, który podzielił tort i rozdał, Misia RISia za 400zł, wylicytowanego przez Prezesa Ruchu Integracji Społecznej Wiesława Kanię wśród przedmiotów do wylicytowania znalazło się wiele gadżetów sportowych: piłki z autografem zawodnika drużyny piłkarskiej Cracovia Kraków Mateusza Cetnarskiego ufundowana przez Grupę Activ Team z Kozłowa za kwotę 400zł, karnety na basen ufundowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zostały wylicytowane po 60 zł za sztukę, piłkę biało- czerwoną przekazaną przez prezesa LKS Stasiowka Dariusza Dobrowolskiego została wylicytowana przez samego właściciela za 50 zł następnie oddana ponownie do licytacji osiągając 54 zł. Piłkę z unikatowymi autografami zawodników Wisły Kraków z 1974 roku od Radnego Bolesława Pysza, zlicytowano za 150 zł. Piłkę z podpisami zawodników Asseco Resovię wylicytował Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica Marcin Ciszek za kwotę 300 zł, Dyrektor przekazał na licytację dwa aniołki zlicytowane po 60 zł oraz  saksofon za 160 zł. Członkowie Bike Brothers przekazali na licytację jersey’u (koszulka ze zdjęcia)Sławka Łukasika (Mistrza Polski,Mistrza Europy i zdobywca Pucharu Europy w zjeździe rowerowym-downhill), licytacja klubowego T-Shirt’u z logiem oraz przejazd samochodem terenowym wraz z profesjonalną sesją zdjęciową, które wylicytowano kolejno za: 130zł, 100zł oraz 80 zł. Koszulka z logiem trafiła do rąk Wójta Gminy Dębica, który od tej pory został honorowym członkiem Tort ufundowany przez Panią sołtys sołectwa Stobierna może pochwalić się nabywca, który wylicytował go za 150 zł. Całą oprawę artystyczną przygotowała Pani Struzik nauczycielka z ZS w Stobiernej. Atrakcją wieczoru była prezentacja Stowarzyszenia Bike Brothers z Dębicy oraz pokaz pierwszej pomocy poprowadzony przez Stowarzyszenie „Razem dla Nagawczyny”. Przybyli goście  tradycyjnie wspierali WOŚP wrzucaniem do puszki, a w zamian za to mogli raczyć się wyśmienitymi specjałami kuchni regionalnej przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich w Stobiernej, Stasiówce i Zawadzie. Ponadto można było spróbować bigosu przygotowanego przez Panią Ewę Dobrowolską Firma „Gastro” Stasiówka. . Na zakończenie wszyscy zebrani przy dźwiękach muzyki podziwialiśmy Światełko do nieba  w postaci sztucznych ogni, które zorganizował i ufundował GOSiR. Nad bezpieczeństwem zebranych czuwali przez cały czas trwania imprezy strażacy z OSP Stobierna.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.