Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

26. Wystawa Środowiskowa – 39 artystów

16711650_1890781147835097_1588360372203459883_nPrzez najbliższe 4 tygodnie dębiczanie mogą obejrzeć w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury Wystawę Środowiskową Dębica 2017. Jest to już 26 wystawa o tym charakterze. Uczestniczy w niej 39 artystów, w tym kilku debiutantów.

Jak tłumaczy Ryszard Kucab, kierownik Galerii Sztuki MOK doroczna wystawa środowiskowa, to kolejna konfrontacja autorów prezentowanych prac z odbiorcami. Tej konfrontacji poddają się następujący twórcy: Anna Bączek, Teresa Bednarczyk-Czech, Zbigniew Czech, Monika Czerwiec, Wiesława Ćwik, Piotr Fic, Oktawia Furtak, Magdalena Gawron, Dariusz Grabowski, Edyta Hazer, Urszula Iwańska, Grażyna Jałowiec, Wacław Jałowiec, Anna Jando-Roztoczyńska, Piotr Albert Koczaj, Stanisław Kopacz, Sylwia Natalia Kopeć, Barbara Kozicka, Agnieszka Krawczyk, Marek Krystek, Ryszard Kucab, Marian Matłok, Piotr Nizioł, Ewa Nowak-Ryszkiewicz, Grażyna Oleksy-Duda, Lucjan Orzech, Agnieszka Osak, Maria Podhorecka-Broniek, Danuta Polniaszek, Małgorzata Pruchnik-Cabaj, Roman Przewoźnik, Natalia Rachwał, Jolanta Samborska, Grupa Solarigrafia Dębica, Julia Szumańska, Marek Szymaszek, Adam Sypel, Aneta Urbanek, Karolina Żmuda.


W wernisażu wystawy uczestniczyli m.in. Wojciech Iwasieczko, zastępca burmistrza Dębicy, Andrzej Reguła, starosta powiatu dębickiego, Jan Borek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.
Warto dodać, że efektownym dodatkiem do wystawy jest katalog prezentujący prace artystów oraz ich krótkie biogramy. Sponsorem katalogu jest Starostwo Powiatowe w Dębicy.
I na koniec przepisujemy z katalogu uwagę ogólniejszą Ryszarda Kucaba, kierownika Galerii Sztuki: „Czy sztuka może zmienić świat na lepszy? Czy może obalać totalitaryzmy, zmieniać autorytarne rządy? Chyba nie… Ale może zmieniać nas wszystkich – twórców i odbiorców”.

Galeria Sztuki przy ulicy Akademickiej jest czynna przez 7 dni w tygodniu i można ja odwiedzać bezpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 14.00 i w niedziele od 13.00 do 17.00.

źródło: Miejski Ośrodek Kultury /fot. Andrzej Janiec

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.