Spektakl: „Męczeństwo Piotra Oheya”

meczenstwo_plMiejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Męczeństwo Piotra Oheya”, oparty na dramacie Sławomira Mrożka, w wykonaniu Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis”. Spektakl, w reżyserii Roberta Chodura, zostanie wystawiony na scenie Domu Kultury „Śnieżka” 12 marca, o godz.18.
Strzyżowski Teatr „Prima Aprilis” działa od jesieni 2008 roku przy Domu Kultury „Sokół”. Pomysłodawczynią jego utworzenia była pani Jadwiga Skowron-dyrektor strzyżowskiej placówki, której celem było wskrzeszenie dawnych tradycji działającego w DK w latach osiemdziesiątych Teatru Dramatycznego. „Prima Aprilis” skupia ludzi w różnym wieku, których połączyła wielka pasja i miłość do teatru. W okresie swojej ośmioletniej działalności teatr przygotował dwie jednoaktówki Sławomira Mrożka: „Serenadę” i „Polowanie na Lisa”, „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, „Śluby Panieńskie” Aleksandra Fredry oraz kryminał wg tekstu Agathy Christie pt. „Pułapka na myszy”, „Garbus” Sławomira Mrożka i „Pre – lekcje” (fragmenty: „Zemsta” A. Fredro, „Mieszczanin szlachcicem” J. B. Molier, „Ferdydurke” W. Gombrowicz, „Lekcja” E. Ionesco), „Świętoszek” J.B. Molier oraz „Męczeństwo Piotra Oheya” Sławomira Mrożka. Reżyserem wszystkich spektakli jest Robert Chodur – aktor i reżyser w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej.
Wystąpią:
Zbigniew Adamczyk
Karolina Ćwiąkała
Aleksandra Czurczak
Anna Fąfara-Iskra
Aleksandra Korabiowska
Bronisław Lechowicz
Stanisław Pytko
Gerard Socha
Renata Turoń
Aleksandra Urban
Karolina Wójcik
Bilety w cenie 20 zł, 10 zł – ulg. do nabycia w DK „Śnieżka”, ul. Bojanowskiego 18, tel. 14 670 31 67.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.