Żołnierzom Wyklętym po raz siódmy

plakat_2017_wwwOd 26 lutego do 18 marca 2017 roku zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Dębicy i powiecie dębickim. W tym roku, już po raz siódmy, Światowy Związek Żołnierzy AK Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych, inicjuje w naszym regionie obchody tego święta państwowego. W programie przewidziano m.in.: monodram Przemysława Tejkowskiego – „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki”, wykłady naukowe, konkursy, wystawy oraz uroczystości patriotyczno-religijne z udziałem wojskowej asysty honorowej.

 
PROGRAM OBCHODÓW – DĘBICA 26 lutego – 18 marca 2017
26.02.2017 (niedziela), godz. 17:00, Dom Kultury Śnieżka
Spektakl – monodram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w wyk. Przemysława Tejkowskiego (wstęp wolny – bezpłatne bilety do odebrania w DK Śnieżka)
Potwierdzenie udziału pod numerem telefonu 14 670 31 67.
02.03.2017 (czwartek), godz. 17:30, Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy, ul. Chopina 2
Wykład dr Edyty Adamczyk-Pluty, temat: Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Dębicy w walce z podziemiem, opozycją i Kościołem
 
5.03.2017 (niedziela) Uroczystości patriotyczno-religijne z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z udziałem wojskowej asysty honorowej 16. Batalionu Saperów z Niska – program:
Godz. 10:00 Rynek w Dębicy – złożenie kwiatów przez organizatorów przy pomniku zamordowanych żołnierzy NSZ
Godz. 10:30 Kościół pw. Św. Jadwigi – Msza Święta
Godz. 12:00 Cmentarz Wojskowy w Dębicy – złożenie kwiatów, apel pamięci, salwa honorowa
 10.03.2017 (piątek), godz. 10:00 Dom Kultury Śnieżka w Dębicy
Spektakl – monodram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w wyk. Przemysława Tejkowskiego, podsumowanie konkursu „Wilczymi Śladami”, wykład dr Elżbiety Jakimek-Zapart (IPN Kraków)
18.03.2017 (sobota), godz. 18:00 Dom Kultury KOSMOS w Dębicy
Sztuka performance w wykonaniu grupy T.Lab nt. żołnierzy wyklętych (reż. Dominika Migoń), wernisaż wystawy: Twarze rzeszowskiej bezpieki (IPN Rzeszów).
ORGANIZATORZY:
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy,
Parafia pw. Św. Jadwigi w Dębicy, Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy,
Miasto Dębica, Powiat Dębicki, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.
WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY:
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy,
Grupa Artystyczna SAFO MOK, Hufiec ZHP Dębica, Związek Strzelecki „Strzelec”,
Podkarpacka Rada ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie,
Miejska Komunikacja Samochodowa w Dębicy.
Źródło: www.ak1944.pl/

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.