Zmagania w krainie bajek

16601957_1307272666004507_4186840685356735946_oDziewięć dwuosobowych drużyn z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych naszej gminy rywalizowało w gminnym konkursie wiedzy o bajkach „W krainie bajek”. W turnieju zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie pierwsze miejsce zajął zespół z 2. grupy oddziału przedszkolnego PSP w Pilźnie. Drugą lokatę wywalczył Dobrków, a na trzeciej pozycji sklasyfikowano Strzegocice. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, upominki oraz nagrody.
– Zadania były bardzo różnorodne. Dzieci odpowiadały między innymi na pytania dotyczące treści utworów do nich skierowanych, układały „bajkowe” puzzle, wybierały ziarna fasoli z ryżu, dobierały rekwizyty do bajek. Z konkurencjami wszystkie przedszkolaki radziły sobie świetnie. Udowodniły, że lubią czytać i doskonale znają baśnie, bajki i wiersze – relacjonują organizatorzy.
W turnieju wystartowały:
– trzy drużyny z Publicznego Przedszkola w Pilźnie: z grupy „Jagódki” Zuzanna Kordela i Wioletta Wojciechowska, z grupy „Biedronki” Jan Szumowicz i Zuzanna Kurek, z grupy „Kaczuchy” Weronika Ruszaj i Karol Nalepa
– drużyna z Publicznego Przedszkola w Łękach Górnych: Szymon Wal i Tymoteusz Podraza
– drużyna z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Strzegocicach: Laura Jałowiec i Weronika Świątek
– drużyna z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Słotowej: Alicja Jałowiec i Julia Papiernik
– drużyna z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Dobrkowie: Milena Gurda i Bartosz Majkowski
– dwie drużyny z oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie: z grupy 1. – Julia Bryt i Radosław Pękala, z grupy 2. – Gabriela Wójcik i Kornelia Niedziela.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.