Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

151 bezdomnych w Dębicy. 23 bezdomnych to osadzeni w dębickim Zakładzie Karnym

homeless-406890_960_720Na ulicach, w schroniskach, altanach na działkach, dworcu PKP oraz w Zakładzie Karnym w Dębicy odbyło się w nocy z 8 na 9 lutego badanie liczby osób bezdomnych. Służby zajmujące się liczeniem odnotowały ogółem 151 osób bezdomnych znajdujących się na terenie miasta. Jak mówi Marzena Socha, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, panujące w tym roku mrozy spowodowały, że  zdecydowana większość bezdomnych postanowila znaleźć schronienie w różnego rodzaju placówkach wsparcia.

W roku ubiegłym w różnych miejscach na terenie miasta (domach dla bezdomnych, ulicach, dworcu PKP ) przebywało ogółem 114 osób bezdomnych  (103 mężczyzn i 11 kobiet). W tym roku liczba bezdomnych, którzy zostali policzeni w różnych miejscach jest znacznie wyższa, co jest także spowodowane doliczeniem do tej grupy 23 osób  osadzonych w Zakładzie Karnym w Dębicy, którzy nie posiadając żadnego meldunku w świetle prawa są osobami bezdomnymi.

Największa, bo licząca 60 osób grupa bezdomnych znajduje się w Domu św. Alberta przy ul. Sandomierskiej. Jest tam 37 mężczyzn i 23 kobiety. 40 osób znajduje się w schronisku dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Słonecznej. Znacząca, bo licząca 26 osób (25 mężczyzn i kobieta)  grupa bezdomnych nie korzysta ze schronisk i znajduje scronienie u znajomych, bądź rodziny.

Na ulicach Dębicy w środku nocy patrol policji i straży miejskiej znalazł 2 osoby, a jedna odnaleziona została przez miejskich strażników w altance na ogródkach działkowych.

W badaniu bezdomnych brał kilkunastoosobowy zespół złożony z przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,  Straży Miejskiej, Zakładu Karnego, Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, Zespołu Opieki Zdrowotnej , Komendy Powiatowej Policji , Biura Zarządzania Kryzysowego UM oraz Straży Ochrony Kolei.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.