Bogdan Witkoś zakończył służbę w Zakładzie Karnym w Dębicy

DSC02392Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mariusz Szewczyk złożył specjalne podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz Dębicy i współpracę z jednostkami miejskimi ppłk. Bogdanowi Witkosiowi, który z końcem lutego br. przeszedł na zasłużoną emeryturę po 30 latach pracy. Dyrektorem Zakładu Karnego w Dębicy był przez ostatnich 16 lat.
„W związku z zakończeniem pracy na stanowisku Dyrektora Zakładu Karnego w Dębicy proszę przyjąć od władz miasta Dębicy słowa uznania oraz podziękowania za trudną i pełną zaangażowania pracę. Funkcjonowanie Zakładu Karnego, w tym Pana Dyrektora spotkało się z dużym uznaniem wśród mieszkańców miasta Dębicy i całego regionu. Pana wieloletnia służba przyczyniła się w dużym stopniu do utrzymania porządku i bezpieczeństwa publicznego, zaś sposób, w jaki ją Pan pełnił, pozytywnie kształtował zaufanie społeczeństwa“ – napisał w okolicznościowym liście burmistrz Mariusz Szewczyk.
Z inicjatywy dyrektora Bogdana Witkosia, we współpracy z władzami miasta udało się zrealizować wiele przedsięwzięć na terenie miasta. Osadzeni w Zakładzie Karnym w Dębicy wykonywali liczne zadania na rzecz miasta m.in. prace porządkowe na terenie dębickich szkół, drobne naprawy sprzętu, czy prace na terenach zielonych.
„Bardzo dziękuję za te wszystkie dobre słowa, na które chyba nie zasłużyłem, bo wykonywałem tylko swoje obowiązki w sposób jak najbardziej rzetelny. Miałem to szczęście, że na swojej drodze zawodowej spotkałem wielu wspaniałych, wartościowych i życzliwych ludzi, którzy rozumieli, że warto jest wspierać kadrę dębickiego więzienia w pracy na rzecz przywrócenia człowieka do wartościowego życia w społeczeństwie“ – mówił Bogdan Witkoś.
Jak podkreślił w swoim wystąpieniu podczas sesji Rady Miejskiej Bogdan Witkoś miał szczęście współpracować z wieloma wspaniałymi ludźmi. Dziękował włądzom miejskim obecnej i poprzednich kadencji za współpracę, przedstawicielom spółek miejskich i różnych organizacji, wspominał współpracę z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem podczas jego poprzedniej kadencji w 2010 roku, kiedy Dębicę nawiedziła powódź. Podkreślał, jak ważna była wówczas współpraca miasta z zakładem karnym i pomoc więźniów podczas powodzi.
„Chciałbym powiedzieć o jednej osobie, która bardzo pomagała mi w początkowym okresie mojej pracy w Dębicy. Pomagała przełamać taką barierę strachu przed korzystaniem z pracy więźniów. Mówię tu o obecnym wiceburmistrzu Dębicy, a wówczas dyrektorze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy, który podjął to ryzyko i stworzył kilka miejsc pracy dla osadzonych i umożliwił im pracę na terenie szkoły. Było to bardzo ważne dla przełamania tej bariery strachu, tej bariery obawy, stereotypu, że każdy więzień to zdemoralizowany bandyta. Za to zaufanie bardzo mu dzisiaj dziękuję“ – mówił podczas sesji Bogdan Witkoś.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.