DROGA PRZEŁOMU JUŻ 7 KWIETNIA!

edkJuż po raz trzeci odbędzie się EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA w rejonie DĘBICA. Ból, zmęczenie, modlitwa i kilkadziesiąt kilometrów przebytych nocą w samotności.

W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 26 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej!

W tym roku po raz dziewiąty w kilkuset miejscach w całej Polsce, a także na świecie wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

EDK jest nową formą duchowości, odpowiadającą na potrzebę życia wyzwaniami. Polega na pokonaniu wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy. Towarzyszy jej medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami.

EDK NIE JEST PIELGRZYMKĄ – NIE ŚPIEWA SIĘ, NIE ROZMAWIA, NIE MA BYĆ MIŁO. TU JEST BÓL, ZMĘCZENIE, SAMOTNOŚĆ.

Ma być ekstremalnie! Każdy na tę noc może pobrać ze strony lub otrzymać dwie mapy.

Jedna to mapa wskazująca trasę, a druga to rozważania, które nadają kierunek wędrówce wewnętrznej . Ta wędrówka dzieje się w nocy. Pozwala spojrzeć w głąb siebie,

uczy pokory. EDK to zaproszenie do alternatywnego przeżycia Wielkiego Postu. Decydują się na nią także osoby, które nie chodzą do Kościoła. Dla ludzi żyjących intensywnie i aktywnie, EDK jest jedyną okazją do rozważań Wielkiego Postu – jest Wielkim Postem „w pigułce”.

Celem Naszej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem.

Aktualnie trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. W rejonie Dębica do wyboru są dwie trasy:

  1. Zawadzka: 32-kilometrowa trasa prowadząca przez Gumniska, Braciejową, Małą i Stasiówkę, która zakończy się w Zawadzie.

  2. Jakubowa: 36-kilometrowa trasa prowadząca przez Podgrodzie, Pilzno i Zwiernik do Sanktuarium w Tuchowie.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą Święta o godz. 21:00 w kościele w Latoszynie. Zapisy na wydarzenie potrwają do 31 marca przez oficjalną stronę: www.edk.org.pl

Więcej informacji na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej można uzyskać na profilu facebookowym rejonu: https://www.facebook.com/edk.rejon.debica/ oraz na stronie internetowej www.edk.org.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony

Nie zwlekaj z decyzją! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

źródło: EDK Rejon Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.