Lucyna Samborska w gronie nominowanych do nagrody „Anioły Farmacji”

17342987_771397666351270_8996687978520672042_n20 marca w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród „Anioły Farmacji” i „Anioły Medycyny”. W gronie 100 farmaceutów nominowanych do nagrody „Anioły Farmacji” znalazła się dr Lucyna Samborska, farmaceutka z Dębicy, prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej. Lucyna Samborska w ubiegłym roku otrzymała statuetkę „Anioła Farmacji”.

Do nagrody Anioły Farmacji zostało nominowanych 100 farmaceutów z całej Polski. Nagroda jest przyznawana farmaceutom, którzy swoją pracę wykonują ze szczególnym poświęceniem i oddaniem drugiej osobie, którzy wyróżniają się wiedzą i empatią. Kandydatów zgłaszają pacjenci. W tegorocznej edycji na blisko 5 000 zgłoszonych do konkursu lekarzy i farmaceutów głosy oddało aż 140 tys. pacjentów .
Spośród wszystkich zgłoszonych do nagrody Anioła Farmacji i Anioła Medycyny nominowanych zostało 100 farmaceutów i 100 lekarzy z całej Polski, którzy zdobyli największą liczbę głosów. Z tego grona Kapituła Honorowa Nagrody na podstawie prac konkursowych wybrała 10 laureatów w każdej kategorii.

“W żadnym innym zawodzie nie umiałabym ani nie chciałabym pracować codziennie do 22. A tak jest od 12 lat. I jestem szczęśliwa. Nawet zameldowana jestem w aptece! Nie mieszkam tu oczywiście, ale to symboliczne. To piękny zawód – można czuć się potrzebną, można dużo dawać. Dawanie samo w sobie jest przyjemne, a dawanie chorym – tego się nie da opowiedzieć. Jeśli się usłyszy: „Pani mi pomogła, dziękuję”, nie trzeba niczego więcej” – mówiła w ubiegłym roku po odebraniu pierwszego „Anioła Farmacji” Lucyna Samborska.

Nagroda Anioły Farmacji i Anioły Medycyny ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku środowiska medycznego. Organizatorem konkursu jest Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. 

Fot. FB Lucyny Samborskiej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.