Ostatni dzień w służbie st. bryg. Zbigniewa Lasko

0123 marca 2017 roku był ostatnim dniem służby  st. bryg. mgr inż. Zbigniewa Lasko, zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Z tej okazji w Komendzie Powiatowej PSP w Dębicy odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięli:  st. bryg. Andrzej Babiec – Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, Andrzej Reguła – Starosta Powiatu Dębickiego, ks. Józef Jasiurkowski – Kapelan Powiatowy OSP, st. bryg. Wojciech Buszek Komendant Powiatowy PSP w Dębicy, dh. Władysław Radzik – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy, byli komendanci wojewódzcy, zastępcy komendantów wojewódzkich  PSP woj. podkarpackiego, burmistrzowie i wójtowie powiatu dębickiego  oraz  liczne grono koleżanek i kolegów  z którymi st. bryg. mgr inż. Zbigniew Lasko pełnił służbę i współpracował.

Zbigniew Lasko służbę pożarniczą rozpoczął w 1985 roku w  Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1990 roku. Swoje zawodowe życie w całości poświęcił podkarpackiemu pożarnictwu. Służbę stałą rozpoczął w 1990 roku w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Przemyślu na stanowisku starszego instruktora a następnie dowódcy zmiany.
W latach 1992 – 2006 związany był z Komendą Wojewódzką Straży Pożarnych w Rzeszowie, zajmując różne stanowiska i pełniąc różne funkcje. Służbę w KW PSP w Rzeszowie rozpoczął jako wykładowca w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Pożarniczego w Rzeszowie, a następnie jako oficer w wydziale kwatermistrzowskim. Po ukończeniu studiów podyplomowych w  Wyższej Szkole Wojskowej Służb Logistyki w Poznaniu, został   mianowany na  stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kwatermistrzowskiego. W swojej karierze w KW PSP w Rzeszowie dwukrotnie był mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Organizacyjno-Kadrowego a następnie na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego. Służbę w Komendzie Wojewódzkiej zakończył w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym jako Dyżurny Operacyjny Województwa.
Od listopada 2006 r. został powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy.  Służbę na tym stanowisku pełnił do dnia 23 marca 2017 roku.

Podczas 32-letniej służby  był wielokrotnie nagradzany i odznaczany:
– Brązowym Krzyżem Zasługi;
– Brązowym i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę
– Brązową i  Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej;
– Brązowym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.
– Złotym Znakiem Związku
 – Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa

źródło: Państwowa Straż Pożarna w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.