Propozycje TVP3 Rzeszów na majowe weekendowo-świąteczne dni

 

Akcja PensjonatW wolne dni na przełomie kwietnia i maja na antenie TVP3 Rzeszów będzie można zobaczyć relacje z najciekawszych imprez odbywających się w regionie. Nie zabraknie także filmów i reportaży zachęcających do odwiedzenia przepięknych zakątków Podkarpacia, poznawania jego historii oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. W środę 3 maja TVP3 Rzeszów nada relacje z XIV Święta Paniagi.

Przed rozpoczęciem długiego weekendu reporterzy Telewizji Rzeszów w programie „Podkarpackie na weekend” oraz w „Aktualnościach” zapowiedzą najciekawsze imprezy plenerowe i wydarzenia kulturalne odbywające się w tym czasie na Podkarpaciu. Relacje z nich będzie można śledzić każdego dnia w serwisach informacyjnych stacji. W wyborze miejsca i formy spędzania wolnego czasu pomogą programy o tematyce turystycznej. W sobotę 29 kwietnia o 17:30 w cyklu „Misja natura” wyprawa w Góry Słonne i na Pogórze Przemyskie. W niedzielę o 19.15 w magazynie regionów czwórki wyszehradzkiej „Kwartet” wędrówka ścieżkami przyrodniczymi Bieszczadów oraz podobnymi szlakami na terenach Czech, Słowacji i Węgier. 1 maja o 19.30 w programie „Podkarpackie cerkwie wpisane na listę UNESCO” filmowa podróż do najpiękniejszych zabytków sakralnych regionu.

2 maja w Jarosławiu odbędzie się spektakl plenerowy upamiętniający jarosławskie ofiary obozu koncentracyjnego w Auschwitz. TVP3 Rzeszów o godz. 19:00 wyemituje reportaż „Z Jarosławia do Auschwitz” poświęcony losom uczniów Państwowej Szkoły Budowlanej w Jarosławiu, którzy w maju 1940 r. zostali aresztowania, a 14 czerwca przewiezieni pierwszym transportem do hitlerowskiego obozu koncentracyjnego. Tego wieczora o 21:00 Telewizja Rzeszów wyemituje także kolejny z konkursowych filmów Podkarpackiej Komisji Filmowej działającej przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. „Akcja Pensjonat” opowiada historię żołnierzy Armii Krajowej, którzy w sierpniu 1944 r. w Jaśle w spektakularny sposób uwolnili 66 więźniów politycznych.

3 maja od godziny 10:00 Telewizja Rzeszów z wozem transmisyjnym będzie nadawać transmisje z XIV Święta Paniagi w Rzeszowie. W 6 relacjach pokaże jak mieszkańcy i turyści obchodzą święto tej najsłynniejszej ulicy miasta. Przez cały dzień kamery będą towarzyszyć koncertom, występom i warsztatom. Relacje ze Święta Paniagi na antenie TVP3 Rzeszów o godz. 10:00, 17:30, 18:15 i 19:00. Widzowie spoza Podkarpacia będą mogli je obejrzeć o 13:50 i 15:25 w ogólnopolskim paśmie TVP3. Podczas trwania imprezy będzie można odwiedzić stoisko promocyjne Telewizji Rzeszów.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.