Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Rusza budowa nowego bloku operacyjnego i lądowiska w dębickim szpitalu

SZPITAL powiat dębickiPonad 18,5 mln zł ma kosztować budowa i przebudowa istniejącego budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. W ramach inwestycji powstaną m.in.: nowy blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca to warszawska firma ERBUD SA. Dziś (15 czerwca br.) podpisano umowę dotycząca realizacji przedsięwzięcia.

To konkretny krok w stronę znaczącego unowocześnienia naszego szpitala. Lądowisko zlokalizowane na dachu budynku i nowy blok operacyjny oznaczają wyższy poziom ratowania zdrowia i życia pacjentów dębickiego szpitala – zapowiada Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.

Realizację inwestycji oszacowano na kwotę 18 674 842,96 zł. – Środki na sfinansowanie przedsięwzięcia zostały zabezpieczone pod postacią kredytu. Jednocześnie staramy się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Liczymy na sumę około 8 milionów złotych – informuje Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu.

Wykonawcą zadania jest spółka ERBUD z Warszawy, która na rynku działa już od ponad 25 lat i może pochwalić się ma m.in. budową Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku (2011 r.). – Przedsięwzięcie jakie czeka nas w Dębicy to dla naszej załogi żadna nowość. Muszę jednak zaznaczyć, że do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, wystrzegamy się rutyny – podkreśla Walenty Twardy, Dyrektor ds. Produkcji i Prokurent spółki ERBUD.

-Realizacja inwestycji ma potrwać maksymalnie 2 lata. – Wykonawca już zapowiedział, że zamierza wcześniej zakończyć wszystkie prace. Wierzę, że efekt końcowy wynagrodzi pacjentom wszelkie niedogodności jakie wiążą się z przebudową szpitala – mówi Przemysław Wojtys, Dyrektor ZOZ w Dębicy.

źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.