Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Złota w Gumniskach nie zabrakło

IMG_7497W niedzielne popołudnie 9 lipca 2017r. w Gumniskach odbyły się XI Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Złotym Sponsorem po raz kolejny została Firma Jubilerska GÓRECKI z Dębicy. Imprezę rozpoczął koncert Orkiestry Dętej – Gmina Dębica oraz występy taneczne sekcji mażoretkowej Inspirado oraz grupy Image Dance.

Kolejny raz podczas zawodów Gumniska przeniosły się do odległych czasów średniowiecza. W klimat epoki wprowadziła uczestników krótka scenka rodzajowa, po której nastąpiło powitanie przybyłych gości przez Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza. Następnie Wielki Mistrz Bractwa Płukaczy Złota pan Zbigniew Soja ogłosił rozpoczęcie Mistrzostw, które Wójt Rokosz otworzył symbolicznym wystrzałem z działa artyleryjskiego. Przed rozpoczęciem zawodów Członkowie Polskiego Bractwa Kopaczy Złota ze Złotoryi przeszkolili uczestników zawodów. Każdy uczestnik szkółki otrzymał pamiątkowy „Certyfikat Płukacza Złota”.

Rywalizacja była niezwykle zacięta. Po emocjonujących zawodach zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Złoty Powiat – Starostwa Województwa Podkarpackiego

I miejsce – Urząd Miasta Rzeszów

II miejsce – Starostwo Powiatu Przemyskiego

III miejsce – Starostwo Powiatu Strzyżowskiego

Samorządowcy kontra Organizacje Pozarządowe

I miejsce – Ruch Integracji Społecznej

II miejsce – Stowarzyszenie Active Team Kozłów

III miejsce – Sołtysi Gminy Dębica

Kobiety kontra Mężczyźni

I miejsce – Dawid Rogóż

II miejsce – Szymon Nesteruk

III miejsce – Alfred Przydział

Rodzinne potyczki

I miejsce – Rodzina Państwa Zielińskich

II miejsce – Rodzina Państwa Pietrucha

III miejsce – Rodzina Państwa Socha

Na średniowiecznym turnieju nie mogło zabraknąć rycerzy. Publiczność oglądała z entuzjazmem kaskaderskie i zręcznościowe umiejętności wojów z grupy Templum Temporis. Oprócz walk rycerskich mieliśmy okazję zobaczyć pokaz artyleryjski i pokaz tresury ptaków drapieżnych. W średniowiecznej wiosce młodsi i starsi próbowali swoich sił w łucznictwie, historycznych rzemiosłach i tańcach z epoki. Po zmroku artyści grupy Templum Temporis wystąpili w widowiskowym teatrze ognia.

Przed sceną rozbawioną publiczność zgromadził koncert gwiazdy wieczoru – Zespołu VEEGAS.

W czasie imprezy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” przeprowadziło zbiórkę na rzecz dzieci niepełnosprawnych, w tym chorych na mukowiscydozę.

Na festynie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, takich jak kącik plastyczny, kule wodne oraz dmuchane zjeżdżalnie. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem SEKEND.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy wsparli organizację wydarzenia:

Firmie Jubilerskiej Górecki z Dębicy

Zakładowi Konserwacji Urządzeń Melioracyjnych MELIOS z Podgrodzia

Przedsiębiorstwu Handlowemu AUTOZBYT z Latoszyna

Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu CBM z Dębicy

Firmie KRONOSPAN z Pustkowa-Osiedla

Firmie IGLOOPOL z Dębicy

Lodziarni AMARENA z Dębicy

Firmie Załadunek Usługi Handel „G-Krusz” Joanna Gałuszka z Jaworza Dolnego

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.