Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

35 – latek z Gumnisk dwa razy złapany na podwójnym gazie

303-137936W poniedziałek  dębiccy policjanci na terenie powiatu prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Podczas jednej z kontroli kierowca chcąc uniknąć badania alkomatem, zaczął uciekać. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Gumnisk.
W poniedziałek od rana funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierowców. Patrol pracujący na ul. Gajowej w Dębicy podjął próbę zatrzymania do kontroli kierującego fordem mondeo. Kierowca forda na widok policjantów gwałtownie przyśpieszył, zmuszając funkcjonariusza do ucieczki na pobocze jezdni. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący fordem uciekał w kierunku ul. Leśnej, a następnie ul. 23 Sierpnia. Tam porzucił pojazd i pieszo pobiegł w głąb lasu. Po kilkuset metrach policjanci zatrzymali uciekiniera.
Szybko poznali powód zachowania mężczyzny – wyraźnie było czuć od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 35-letniego mieszkańca Gumnisk. Mężczyznę przewieziono do komendy, gdzie poddano go kolejnemu badaniu alkomatem. Tym razem urządzenie wskazało ponad 2 promile. Po wykonaniu wszystkich nezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony do miejsca zamieszkania.
Jednak policjantów nie opuszczały podejrzenia, że to może nie być koniec sparwy. W miejsce, gdzie zaparkowany był ford, skierowano funkcjonariuszy kryminalnych. Policyjna intuicja nie zawiodła. Mężczyzna został zatrzymany po raz drugi, gdy właśnie odjeżdżał swoim fordem. Tym razem badanie alkomatem wykazało już ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. 35-latek trafił do izby wytrzeźwień. Dziś zostanie przesłuchany. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
Podczas prowadzonych wczoraj działań „Trzeźwy poranek” policjanci skontrolowali ponad 260 kierowców. Oprócz mieszkańca Gumnisk prawo jazdy stracił drugi kierowca, u którego alkomat wykazał 0,35 promila alkoholu. W przyszłości policjanci będą nadal prowadzić podobne działania celem eliminacji z ruchu drogowego kierowców zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników dróg.
Źródło: Podkarapacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.