Ponad 36 milionów złotych wypłacono dębickim rodzinom w ramach świadczenia Rodzina 500 +

Wręczenie decyzji o przyznaniu świadczenia 500 + podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Dębicy w 2016 r.

Od 1 kwietnia 2016 roku do 31 lipca 2017 roku ze świadczeń wychowawczych w ramach rządowego programy Rodzina 500 + w Dębicy skorzystało  3038 rodzin. Ogółem w tym okresie wypłacono ponad 65 tysięcy świadczeń na łączną kwotę ponad 36 milionów złotych.

Fot. Wręczenie decyzji o przyznaniu świadczenia 500 + podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Dębicy w 2016 r.

W ubiegłym roku przyjmowanie wniosków na świadczenie 500 + przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy rozpoczęło się 1 kwietnia i w ciągu pierwszych dni mieszkańcy Dębicy złożyli aż 801 wniosków z czego 128 wniosków wpłynęło drogą elektroniczną.  Kolejnych blisko 1500 wniosków wpłynęło w ciągu niespełna 3 tygodni, natomiast pod koniec czerwca, kiedy kończył się termin przyjmowania wniosków ich liczba przekroczyła 3 tysiące.

W tym roku przyjmowanie wniosków na świadczenie 500+ na kolejny okres zasiłkowy (od 1 października 2017 do 30 września 2018 roku) rozpoczęło się 1 sierpnia i w ciągu pierwszych 4 dni wnioskodawcy złożyli 357 wniosków, w tym 120 przesłanych zostało drogą elektroniczną.

Podsumowując pierwszy rok funkcjonowania programu Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mówi, że zarówno weryfikacja wniosków jak i wypłata świadczeń odbywały się bardzo sprawnie, a Miasto Dębica było pierwszym samorządem w naszym powiecie które już w kwietniu 2016 r. rozpoczęło wypłatę świadczeń.

„Zasiłki w zdecydowanej większości przekazywane są dębickim rodzinom przelewem na konto bankowe. Tylko 75 rodzin pobiera je w kasie banku, a jedna rodzina w formie rzeczowej. „Rekordziści” otrzymują świadczenie na więcej niż sześcioro dzieci. Takich rodzin w okresie zasiłkowym 2016/2017 było siedem” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Promocja Programu Rodzina 500 + na dębickim Rynku – 2016

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.