Uzdolnieni uczniowie otrzymali stypendia artystyczne i sportowe

DSC0254915 uzdolnionych artystycznie i sportowo uczniów dębickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrało we wtorek 12 września w Urzędzie Miejskim w Dębicy z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka stypendia za szczególne osiągnięcia w sferze artystycznej oraz sportowej. Dziesięciu uczniów otrzymało stypendia za sukcesy sportowe natomiast pięcioro zostało wyróżnionych za szczególne osiągnięcia artystyczne.

Stypendia sportowe i artystyczne są przyznawane uzdolnionym uczniom od 2009 roku. Początkowo było ich dziesięć, ale w ostatnim roku ich liczba decyzją Kapituły Konkursowej wzrosła do piętnastu w związku z dużą liczbą wniosków o przyznanie stypendiów zwłaszcza za osiągnięcia sportowe. Kapituła Konkursowa do spraw przyznawania stypendiów w zakresie osiągnięć sportowych oraz twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w bieżącym roku pozytywnie zaopiniowała wnioski dla 10 osób za osiągnięcia sportowe i 5 osób za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej i na tej podstawie burmistrz Mariusz Szewczyk przyznał stypendia finansowane ze środków budżetu miasta. Stypendia w wysokości 300 zł. miesięcznie przyznane zostały na okres 10 miesięcy – od września 2017 r. do czerwca 2018 r.

Wszystkim rodzicom gratuluję osiągnięć waszych pociech. Cały czas kibicujemy im i życzymy, aby zdobywali jak najwięcej medali, a tym samym rozsławiali imię Dębicy w Polsce i poza jej granicami” – powiedział podczas spotkania burmistrz Mariusz Szewczyk.

Gratulacje wszystkim stypendystom podczas wręczania przez burmistrza Mariusza Szewczyka decyzji o przyznaniu stypendiów złożyli także: zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, przewodniczący Komisji Sportu Andrzej Bal oraz naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Roman Rogowski.

W gronie tegorocznych stypendystów znaleźli się :

Stypendia sportowe 2017

1 Julia Augustyn – (UKS Kung – fu w Dębicy) od 2011 roku wielokrotna medalistka i mistrzyni zawodów międzynarodowych i mistrzostw Polski Kung-fu, wielokrotna mistrzyni Europy.

2.Hubert Dęborowski– ( zawodnik KS Wisłoka – Dębica) wielokrotny medalista zawodów międzynarodowych i mistrzostw polski w zapasach w stylu klasycznym kadetów, mistrz europy kadetów w sumo w Niemczech.

3.Aleksandra Hochołowska– ( zawodniczka UKS Kępa) piłka siatkowa powołana do Kadry Nadziei Olimpijskich Województwa Podkarpackiego rocznika 2004 r. Udział w finale Wojewódzkim Kinder + sport.

4. Antoni Horodyński – (zawodnik UKP „ Gryf)- powołany do kadry Wojewódzkiej Młodzików w pływaniu. W drużynowych mistrzostwach Okręgu podkarpackiego zajmował czołowe miejsca.

5. Wanessa Jużecka – (DAP- Dębica) powołana do reprezentacji Podkarpackiej w piłce nożnej kobiet U-16, udział w rozgrywkach II ligi piłki nożnej kobiet seniorek.

6. Jakub Kałuża – ( MKP Bobry Dębica) wielokrotny medalista Grand Pri Polski w pływaniu na wodach otwartych w kategorii M 14.

7.Weronika Kantor (MUKLA Dębica Korzeniowski) powołana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki do zaplecza Kadry Narodowej juniorek objęta jest centralnym szkoleniem z lekkiej atletyki. Uczestniczka Ogólnopolskich Olimpiad młodzieży w lekkiej atletyce, gdzie zdobywała czołowe miejsca.

8.Rafał Maciaszek (MKP-Bobry) – uczestnik Mistrzostw Polski juniorów młodszych chłopców na dystansie 200 metrów, finalista Wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu sztafeta 6x 50 m chłopców.

9. Marcelina Misielak (MUKLA w Dębicy Korzeniowski.pl ). Wielokrotnie stawała na podium w zawodach ogólnopolskich jak międzynarodowych. Posiada II klasę sportową, otrzymała z Polskiego Komitetu Olimpijskiego II kółko olimpijskie. Specjalizuje się w skoku w dal i sprincie.

10. Magdalena Słyś (MUKLA Dębica Korzeniowski.pl) wielokrotnie stawała na podium na zawodach ogólnopolskich, specjalizuje się w sprincie. W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików zajęła III miejsce w biegu na 100 metrów i 4 x 100 metrów uzyskując awans do Mistrzostw Polski młodzików oraz powołanie do kadry Wojewódzkiej Młodzików.

Stypendia artystyczne

Maria Chęciek (wnioskodawca stypendium Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Dębicy). Niektóre osiągnięcia plastyczne i fotograficzne: Kwalifikacja do ogólnopolskiej wystawy zdjęć pt. ”Człowiek Świat, Przyroda” Koszalin 2017, II miejsce w ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt.” Kapliczki i Zabytki Sakralne Karpat w Krakowie. Nagroda specjalna w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Szrom na drzewach jak koronki” w Cieszynie 2016 r. Osiągnięcia muzyczne i taneczne: Wyróżnienie II stopnia w makroregionalnych wiosennych spotkaniach pianistycznych „Od siedmiolatka do nastolatka” organizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną w Dębicy. I miejsce dla Zespołu Pieśni i Tańca ”Mali Igloopolanie” w przeglądzie Zespołów Tanecznych w Mielcu.

Iga Dąbrowska (wnioskodawca stypendium Szkoła Muzyczna II stopnia w Dębicy). W 2017 r. reprezentowała środowisko dębickie w Polskiej Orkiestrze Młodzieżowej w I skrzypcach. W 2015 r. wystąpiła w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle gdzie otrzymała wyróżnienie. W kwietniu 2017 r. zdobyła III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Polskiej w Jarosławiu.

Julia Krystek trenuje taniec towarzyski w Klubie Tańca Towarzyskiego „ Złota Para” w Dębicy. Julia wraz z jej tanecznym partnerem są aktualnymi V-ce Mistrzami Okręgu Podkarpackiego w Kombinacji 6 tańców w kategorii wiekowej 8-9 lat. A także finalistami Mistrzostw Regionów Polski Centralno –Wschodniej. W 2017 r. zdobyli I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Rzeszowie.

Kinga Kania reprezentuje Grupę Artystyczną Safo. Kinga zdobyła nagrodę główną podczas VI Podkarpackich Spotkań Teatralnych w 2017r. „Zwierciadła” za spektakl „Człowieku”, zdobyła również wyróżnienie publiczności. Zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piosenki Poetyckiej w Busku Zdroju w 2015 r.

Zuzanna Turek jest tancerką w grupie reprezentacyjnej Szkoły Soul Dance z którą zdobyła dwukrotnie I miejsce w Ogólnopolskich przeglądach tanecznych. W 2017 r. zdobyła III miejsce w kategorii duety 8-11 lat na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Viverso. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski zarówno w kategorii dziecięcej, mini formacji oraz w kategorii duet.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.