Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Strażacy OSP rywalizowali podczas powiatowych zawodów

232123213-23Osiem drużyn żeńskich i jedenaście męskich wystartowało wczoraj (24 września br.) w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Dębickiego. Rozgrywki odbyły się w Pustyni (gm. Dębica). Druhowie i druhny rywalizowali w trzech konkurencjach: sztafecie, rozwinięciu (ćwiczeniu) bojowym i musztrze.
Wśród drużyn męskich najlepsi okazali się zawodnicy OSP w Łękach Dolnych, drugie miejsce wywalczyli reprezentanci OSP w Nagoszynie, natomiast trzecie – OSP w Zwierniku. Wśród pań triumfowała drużyna OSP w Brzeźnicy, na drugiej pozycji uplasowały się zawodniczki OSP w Chotowej, a trzecią lokatę zdobyły druhny z OSP w Brzostku.
Sportową rywalizację poprzedził moment uroczystych podziękowań dla trójki młodych ludzi, którzy latem zeszłego roku udzielili pomocy tonącemu mężczyźnie nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Bartłomiejowi Skowronowi oraz Mateuszowi Wadasowi i Karolowi Kosińskiemu (w jego imieniu wystąpił Prezes OSP w Żyrakowie) wręczono listy gratulacyjne od Ministra spraw Wewnętrznych, a także od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Bohaterowie uroczystości odebrali również gratulacje m.in. od Starosty Powiatu Dębickiego.
Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, przy udziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Starostwa Powiatowego w Dębicy.
źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.