Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Decyzja zapadła – likwidacja Animexu. Ponad 300 osób straci pracę

animexFirma Animex Foods podjęła decyzję o likwidacji zakładu w Dębicy. Mimo podjętych wcześniej działań nie udało się znaleźć nabywcy zakładu. Pracę straci ponad 320 osób. Zakończenie produkcji i likwidacja zakładu ma nastąpić w lutym br.

W związku z likwidacją zakładu firma deklaruje wypłatę wyższych niż standardowe odpraw dla pracowników oraz szczególne zadbanie o pracowników w wieku przedemerytalny, na zasiłkach rehabilitacyjnych i chorych. Ze strony spółki padła także deklaracja pomocy zwalnianym pracownikom za pomocą wynajętej firmy w poszukiwaniu nowego zatrudnienia. Pracownicy dębickiego zakładu mieliby możliwość podjęcia pracy także w innych zakładach spółki, ale wydaje się to mało realne, ponieważ najbliższy z nich – w Starachowicach znajduje się ponad 130 kilometrów od Dębicy. Przejęciem pracowników dębickiego Animexu zainteresowani są także przedsiębiorcy z branży mięsnej. Niestety zainteresowani są przede wszystkim zatrudnieniem męskiej części załogi, a w dębickim zakładzie aż 70 procent załogi stanowią kobiety, w przeważającej mierze w wieku 40-50 lat. Dla nich na pracę w branży mięsnej szanse widzi dyrektor dębickiego Urzędu Pracy Ryszard Telega, który mówi, że na przełomie lutego i marca odbędą się rozmowy z zainteresowanymi przejęciem pracowników przedsiębiorcami z branży mięsnej. Większość pracowników (ok. 80 % załogi) pracę zakończy w lutym. Pozostali otrzymają wypowiedzenia w marcu i kwietniu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.