Plakaty Jędrzeja Bobowskiego

phoca_thumb_m_bobowski_05W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury oglądać można plakaty Jędrzeja Bobowskiego. Artysta z Krakowa prezentuje swoja twórczość plakatową w okresu ostatnich 10 lat.

Jędrzej Bobowski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Dyplom zrobił 20 lat temu w pracowni plakatu pod kierunkiem prof. Piotra Kunce. Obecnie swoje działania artystyczne realizuje przede wszystkim jako grafik projektant. Bardzo ceniony w kraju i na świecie, jako plakacista. Bierze udział w wielu konkursach i wystawach plakatu. Jego prace zdobią nie tylko galerie, ale także zbiory prywatne.

Jak powiedział w czasie wernisażu Jędrzej Bobowski plakaty realizuje w zdecydowanej większości na zlecenie teatrów, rzadziej filmu. Wykonuje również plakaty o tematyce społecznej. – Zawsze fascynował mnie plakat ze względu na skrótowość wypowiedzi, zwięzłość. Jest to forma prosta i jednocześnie syntetyczna, która musi zainteresować swojego odbiorcę – powiedział i przypomniał opinię wielkiego polskiego plakacisty Romana Cieślewicza, który przyrównał plakat do chuligana. – Musi on zaczepiać przechodniów na ulicy. I o to mi właśnie chodzi w prezentowanych tutaj plakatach.

Prace Jędrzeja Bobowskiego można obejrzeć do 11 lutego. Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy ulicy Akademickiej 8 czynna jest od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 14.00 i w niedziele od 13.00 do 17.00. Wstęp wolny.

Źródło: MOK Dębica.

Fot. Andrzej Janiec

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.