Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Jak Edward Brzostowski krokami tyczył inwestycje

gazetka igloopolByli pracownicy Igloopolu z sentymentem wspominają jak Edward Brzostowski, czasem w szczerym polu, chodził i własnymi krokami dokonywał pomiarów. – Jestem człowiekiem czynu – mówił o sobie były wiceminister. Nie mam czasu na jakieś papierowe ceregiele.

Wyglądało to mniej więcej tak. W garniturze przez szczere pole szedł Edward Brzostowski. Za nim biegł, bo Edward chodził szybko, tłum jego podwładnych – geodetów, architektów i innych pracowników. Edward mierzył krokami teren i mówił, że w tym miejscu stanie np. nowa hala produkcyjna. Będzie mieć takie i takie wymiary. Potem musieli to na papier przelewać towarzyszący mu pracownicy, oczywiście konsultując to wszystko z szefem. Czasem bywało tak, że istniejące już fundamenty mierzyli geodeci i nanosili je na mapy -rzecz dziś nie do pomyślenia. W taki sposób powstały budynki do dziś istniejące w Straszęcinie oraz przy Al. Jana Pawła II i wiele innych.
-Jego pomiary robione w ten sposób były robione z dokładnością do 1 centymetra – mówią byli podwładni Brzostowskiego.
Podobną metodę Edward stosował w czasie gdy był burmistrzem, ale tutaj musiał nieco hamować swoje inwestycyjne zapędy, bo przepisy budowlane w Polsce są obecnie bardzo ostre. Krokami mierzył budowany przez siebie ratusz na terenie dawnej jednostki wojskowej. W podobny sposób mierzył wiele miejskich inwestycji. Różnica pomiędzy czasami Iglooplu polegała na tym, że tam zaraz po wymierzeniu wjeżdżały maszyny i kopały fundamenty a w czasach gdy był burmistrzem, wszystko musiał przejść swoją urzędową drogę i uzyskać niezbędne pozwolenia, zgody itp. Te procedury doprowadzały Brzostowskiego do szewskiej pasji, który niejednokrotnie w sobie właściwy sposób, mówił co o tym myśli. A myślał głośno i dosadnie. Jak to Edward Brzostowski.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.