Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

VIII Międzynarodowy Noworoczny Turniej Piłkarski już w najbliższą sobotę 6 stycznia

Drużyna Artystów Polskich podczas turnieju w 2015 r.
Drużyna Artystów Polskich podczas turnieju w 2016 r.

Pokazowym meczem Artyści- Samorządowcy Podkarpacia o godz. 14.15 rozpocznie się w najbliższą sobotę 6 stycznia na hali MOSiR w Dębicy VIII Międzynarodowy Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta Dębicy. W tym roku całkowity dochód z charytatywnego turnieju organizowanego przez Bogdana i Tadeusza Filipków przeznaczony będzie na rehabilitację 13-letniej Karolinki Migały z Pilzna oraz byłego piłkarza Wisły Kraków Zbigniewa Płaszewskiego.

W tegorocznej, ósmej już edycji turnieju zadeklarowało udział 8 drużyn: Wisła Kraków Oldboy oraz Śląska, Reprezentacja DSC00443 (Copy)Świętokrzyskiego, Igloopol Oldboy, Catering Staf&Team UM Dębica, Urząd Marszałkowski, Biograd na Moru oraz Odra Wodzisław. Imprezę poprowadzą Zofia Czernicka i Jarosław Krzoska.
Podczas charytatywnego turnieju każdy z obecnych na hali MOSiR będzie miał okazję wesprzeć zbiórkę funduszy dla Karolinki Migały i Zbigniewa Płaszewskiego poprzez zakup cegiełek o wartości: 5, 10 lub 15 zł oraz wziąć udział w licznych licytacjach na ich rzecz.

Karolinka Migała od urodzenia choruje na niezwykle rzadką chorobę chondrodysplazję punktową. Ma prawostronnie skrócone ciało o 10 cm, DSC00384 (Copy)wymaga protezowania za pomocą buta ortopedycznego, dziewczynka jest opóźniona w rozwoju – wszystko rozumie, lecz niestety nie mówi. Karolinka cierpi także na obustronny niedosłuch oraz neurogenną dysfunkcję pęcherza moczowego, co powoduje, że wymaga cewnikowania. Każdego roku Karolinka zużywa około 7 par specjalnych butów ortopedycznych. Leczenie Karolinki wymaga dużych nakładów finansowych, co przekracza możliwości jej rodziców. Przed dziewczynką kolejne operacje i rehabilitacja. Na rzecz Karolinki w na przełomie listopada i grudnia 2017 r. w Pilźniezorganizowano akcję „Mikołajkowy

Noworoczny Turniej Charytatywny 2015
Noworoczny Turniej Charytatywny 2016

dar serca dla Karolinki”. Podczas akcji w którą zaangażowała się społeczność Pilzna i okolicznych miejscowości udało się zebrać blisko 70 tys. złotych.

Zbigniew Płaszewski urodził się 18 sierpnia 1951 w Krakowie. Całą piłkarską karierę spędził w krakowskich klubach. Najpierw grał w Hutniku (1964–1975), który wówczas grał w II lidze. W 1975 roku Płaszewski przeszedł do lokalnego rywala Wisły i grał tam do 1981 roku. W czasie gry w Wiśle rozegrał w Ekstraklasie 106 spotkań i strzelił 2 bramki. W 1978 roku wywalczył z Wisłą mistrzostwo Polski. W reprezentacji Polski zadebiutował 6 maja 1976 w spotkaniu z Grecją DSC00347 (Copy)0:1 w Atenach. Problemy ze zdrowiem obrońcy Wisły Kraków zaczęły się jeszcze podczas jego gry w piłkę. Zaczęło się od częstych przeziębień, bólów gardła, kaszlu i chrypki. Diagnoza – nowotwór złośliwy. W 2000 roku Zbigniew Płaszewski przeszedł skomplikowaną operację usunięcia węzłów chłonnych, strun głosowych i krtani. Był naświetlany kobaltem, schudł ponad 20 kg. Przez dwa miesiące pokarm był mu dostarczany przez rurkę. W wyniku choroby ma problemu z mową, nie ma węchu i ma bóle w piersiach. Z oddaniem opiekują się nim żona oraz dzieci.

PROGRAM TURNIEJU

14.15 Pokazowy mecz Artyści – Samorządowcy Podkarpacia
14.55 – uroczyste otwarcie turnieju przez burmistrza Miasta Dębicy
15.00 – prezentacja drużyn
15.15 – mecze w grupach
17.00 – 17.15 – licytacje
18.15 – 18.30 – licytacje
19.00 – 19.15 – licytacje

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.