Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jak uzyskać wysokie zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej? Skuteczny poradnik!

motorcycle-1041070_960_720Gdy w wypadku komunikacyjnym śmierć poniesie nasza bliska osoba, mamy prawo ubiegać się od ubezpieczyciela sprawcy wypadku zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Świadczenie ma na celu zrekompensowanie szkód niemajątkowych, czyli załagodzenie negatywnych przeżyć dotyczących tragicznego wydarzenia. Zobacz, co powinieneś wiedzieć na temat zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej!

Sprawdź, od czego zależy wysokość świadczenia!

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę reguluje artykuł 446 § 4 kodeksu postępowania cywilnego. Przepis został wprowadzony ustawą z dnia 30 maja 2008 r., natomiast dokument wszedł w życie 3 sierpnia. Zgodnie z jego treścią, sąd może zdecydować o przyznaniu najbliższym członkom rodziny zmarłego odpowiednią kwotę tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Świadczenie wypłacane jest jednorazowo. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jego przyznanie nie jest zależne od pogorszenia się sytuacji materialnej osoby ubiegającej się o to roszczenie. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie. Zaznaczmy, że ustawa nie limituje wysokości kwoty zadośćuczynienia. Z art. 445 § 1 i 446 § 4 kodeksu postępowania cywilnego wynika, że kryteria określane są na podstawie szeregu czynników. Zobacz, od czego zależy wysokość świadczenia!

Postaw na profesjonalną pomoc w ubieganiu się o zadośćuczynienie!

Pomocny w ustalaniu wysokości kwoty zadośćuczynienia jest otwarty katalog uniwersalnych kryteriów dla wszystkich stanów faktycznych. Co może mieć wpływ na przyznanie większego świadczenia? Przede wszystkim długotrwałość i stopień cierpień doznanych po tragicznym zdarzeniu. Pod uwagę brany jest również wiek uprawnionego do otrzymania zadośćuczynienia. Do określenia wysokości świadczenia wykorzystywany jest również otwarty katalog uniwersalnych czynników związanych z szeregiem zaburzeń sytuacji rodzinnej. W pierwszej kolejności, sprawdza się stopień pokrewieństwa, zażyłości i bliskości, jaki istniał pomiędzy osobą ubiegającą się o roszczenie a zmarłym. Zwraca się również uwagę na potencjalny okres traumy i dochodzenia członków rodziny do normalnego funkcjonowania. Jak widzimy,  Kwoty zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej za śmierć osoby bliskiej zależą od wielu ważnych czynników. Sprawa przedstawia się inaczej, jeśli chodzi o uzyskanie takiego świadczenia dla dzieci zmarłego. Główne kryteria brane pod uwagę, to brak opieki ze strony rodzica i jego pomocy w przyszłym wychowaniu, cierpienia i zachwianie sfery bezpieczeństwa czy poczucie sieroctwa. Dochodząc zadośćuczynienia konieczne jest wykazanie silnej więzi emocjonalnej, jaka łączyła nas ze zmarłym. Ubieganie się o tę rekompensatę nie jest prostą sprawą. Wymaga to od nas przede wszystkim wiedzy prawniczej. Pewność otrzymania godnego zadośćuczynienia daje skorzystanie z pomocy doświadczonych specjalistów, na przykład z Kancelarii Kompensja. Wieloletnie doświadczenie i wiedza prawna są gwarancją uzyskania godnej rekompensaty za śmierć osoby bliskiej.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.